Lietadlom do USA

Pulzujúce mestá, nádherná príroda a neopakovateľná atmosféra – splňte si svoj cestovateľský sen a zamilujte sa do Ameriky.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

 • Oficiálny názov:  Spojené štáty americké

 • Hlavné mesto:  Washington D.C.

 • Počet obyvateľov: približne 329.5 milióna

 • Rozloha:  9 834 000 km

 • Mena: americký dolár

 • Časové pásmo: UTC -4 až -12, +10, +11

New York - USA

 

Ceny

Ceny v Amerike sú o niečo vyššie než u nás a líšia sa štát od štátu. Môže vás prekvapiť, že ceny sú zväčša uvádzané bez DPH – to vám bude pripočítané až pri platení.


Bezpečnosť

Bezpečnosť v Spojených štátoch je na pomerne vysokej úrovni. V niektorých väčších mestách je však kriminalita vyššia. Cesty do USA sa však obávať nemusíte – stačí, ak sa budete vyhýbať lokalitám s vysokou kriminalitou.


Čo by ste mali vedieť pred letom do USA?

Zo Slovenska sa do USA najpohodlnejšie a najrýchlejšie dostanete z Viedne, Prahy, prípadne z Budapešti. Dĺžka priameho letu je približne 10 hodín. Počítať by ste však mali minimálne s jedným prestupom v niektorej z európskych metropol (Londýn, Varšava, Lisabon a pod.).

V takomto prípade môže let trvať 14 až 30 hodín, v závislosti na dĺžke medzipristátia. Pri nákupe leteniek si všímajte nielen cenu, ale aj počet prestupov a dĺžku letu.

Ceny leteniek začínajú cca na sume 400 €, ak však máte šťastie, natrafiť môžete aj na výhodné letenky za 300 či dokonca 250 €.

Ak chcete Spojené štáty počas vášho pobytu spoznávať, odporúčame vám požičanie auta. Podmienkou je medzinárodný vodičský preukaz.

Doklady pri ceste do USA

Na turistický pobyt v USA vám stačí platný biometrický cestovný pas, ktorý má platnosť minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate.

Víza

 • Ak cestujete za účelom turistiky na maximálne 90 dní, nebudete potrebovať víza.

 • Najneskôr 3 dni pred odletom musíte vyplniť formulár ESTA  a uhradiť správny poplatok.


TIP

Pred odletom si uzatvorte cestovné poistenie, ktoré vás bude kryť v prípade nečakaných udalostí.

Kedy letieť do USA?

Do USA sa môžete vydať kedykoľvek počas roka, keďže počasie v krajine je rozmanité. Podnebie v New Yorku je podobné tomu nášmu, no v Los Angeles je celoročne teplo – v zime sa teploty pohybujú na priaznivých 20° C.

 • Leto: Letné mesiace si užijete v New Yorku aj na západnom pobreží. Pripravte sa však na vysoké teploty a množstvo turistov.

 • Jar a jeseň: Mnoho skúsených cestovateľov odporúča návštevu USA počas jarných či jesenných mesiacov, pretože mestá nepraskajú vo švíkoch a počasie je ustálenejšie.

 • Zima: Ak vás láka zimná dovolenka v teple, vyberte sa na západné pobrežie. Ak si chcete užiť zimný New York, smelo do toho.


Vedeli ste, že...

... v USA nie je oficiálny národný jazyk?

Cestovanie do USA –zážitok na celý život

Za veľkou mlákou vás čaká 50 úžasných a jedinečných štátov, ktoré vám ponúknu nezabudnuteľné zážitky, nové chute, nádhernú prírodu a stovky úžasných pamiatok.

Či už ste dobrodruh, ktorý rád spoznáva nové miesta  a žiadne nebezpečenstvo ho nezastaví, alebo najradšej trávite čas v meste s drinkom a chutným jedlom, cestovanie po Amerike je zážitkom na celý život.