Lietadlom do Petrohradu

Petrohrad – historické ruské mesto láka turistov stovkami tradičných pamiatok, zaujímavými modernými atrakciami a svojskou atmosférou.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Petrohrad

  • Počet obyvateľov: približne 4,99 milióna

  • Rozloha:  1 439 km²

  • Mena: ruský rubeľ

  • Časové pásmo: GMT +3

Petrohrad

Ceny

Ceny v Petrohrade sú vyššie ako na Slovensku. Je to najmä z dôvodu, že mesto je svetovou metropolou. Ročne ho navštívi veľké množstvo turistov. Priplatíte si za služby aj základné potraviny. Chlieb vás vyjde približne na 0,60 eur, liter mlieka 0,80 eur a kilogram miestneho syra 6 eur.


Bezpečnosť

Bezpečnosť v Rusku je pomerne kontroverznou témou. Jeho najväčšie mestá, ako Moskva a Petrohrad, by však mali byť pomerne bezpečné. Aj napriek tomu majte pri cestovaní zvýšenú pozornosť.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Petrohradu?

Do Petrohradu sa dá dostať priamym letom, prípadne s jedným prestupom. Ceny leteniek začínajú na sumách 112 eur. Zvyčajne sa letí z Bratislavy, Budapešti alebo Viedne. Dĺžka priameho letu predstavuje zvyčajne 2 – 3 hodiny.

Keď sa do Petrohradu dostanete, na výber máte  z viacerých typov dopravy. Väčšina turistov aj miestnych využíva autobusy, električky a trolejbusy. Obľúbené je aj metro. Nechýbajú ani taxíky či prenájom vozidla. Prenájom si však dobre premyslite. Parkovanie v meste je náročné, nehovoriac o prísnej polícii.

Covid-19 a cestovanie do Petrohradu:

Doklady pri ceste do Petrohradu

Na cestu do Petrohradu budete potrebovať viac dokladov. Základom je cestovný pas, ktorý musí platiť 6 mesiacov po návrate na Slovensko. Okrem toho musí mať aspoň dve voľné strany.

  • Ďalej potrebujete aj turistické víza, ktoré sa vydávajú s platnosťou na 90 dní.


TIP

Spolu s letenkami si nájdite aj výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade neočakávaných situácií, ako je strata batožiny či úraz.

Kedy letieť do Petrohradu?

Počasie v Petrohrade je trochu iné ako na Slovensku. Najvyššie denné teploty počas leta dosahujú maximálne 20 – 22 °C. V zime sa však pripravte na mrazy. Počas dňa môžu teploty klesnúť aj na -7 °C.

Návštevu Petrohradu by ste mali preto plánovať v mesiacoch  od mája do októbra.


Vedeli ste, že...

… Petrohrad je kultúrnym srdcom Ruska? Nájdete v ňom viac ako 300 múzeí.

Petrohrad – mesto mnohých tvárí

Petrohrad je dokonalou zmesou tradičných pamiatok a novodobých budov a atrakcií. Pri jeho návšteve by ste nemali zabúdať na klasiku v podobe Zimného paláca, Petropavlovskej pevnosti či Ermitáže. Pocíťte mesto na svojej vlastnej koži. Kúpte si letenky, vybavte poistenie a vydajte sa na cesty.