Povinné zmluvné poistenie rýchlo, jednoducho a lacno


  • Porovnanie ponúk online 

  • Rýchly výsledok už do 2 minút 

  • Zelenú kartu obdržíte hneď 

  • Úspora až 50 %

Povinné zmluvné poistenie (PZP) 

Povinné zmluvné poistenie, známe aj pod skratkou PZP, je zákonné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Toto povinné zákonné poistenie auta sa vzťahuje na každého, kto zodpovedá za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla uvedeného v poistnej zmluve. 

Ak máte uzatvorené PZP a spôsobíte dopravnú nehodu, práve z tohto poistenia sa uhradia škody na majetku alebo zdraví, ktoré boli spôsobené vaším vozidlom tretím osobám.  

Neuzatvorené PZP. Aj zábudlivosť sa môže vypomstiť

Čo kryje PZP? 

Povinné zmluvné poistenie vám pokryje väčšinu nákladov za škody, ktoré ste spôsobili na zdraví a majetku tretích osôb. Jeho rozsah je stanovený zákonom a nie je možné ho meniť. Často si však k nemu môžete v jednom balíku objednať aj havarijné poistenie, ktorým rozsah poistenia rozšírite aj o škody, ktoré boli spôsobené vám. Tak získate komplexné poistenie auta.  

Z poistenia zodpovednosti máte právo na to, aby poisťovňa za vás nahradila poškodenému nároky na náhradu: 

  • škody na zdraví a náklady pri usmrtení, 

  • škody vzniknutej poškodením, zničením, odcudzením alebo stratou veci, 

  • nákladov spojených s právnym zastúpením, 

  • ušlého zisku.  

Podľa čoho si vybrať PZP?  

Poisťovne pri výpočte PZP zohľadňujú rôzne parametre, ako napríklad značku a model vozidla, objem a výkon motora, rok výroby, hmotnosť vozidla a podobne. Výška poistného sa bude odvíjať tiež od vášho veku či od toho, či už ste spôsobili dopravnú nehodu. Poistné produkty sa značne odlišujú, podľa čoho si teda vybrať? Odpoveď je jednoduchá - porovnávajte. 

Porovnajte si PZP 

Produkty jednotlivých poisťovní si môžete porovnať úplne jednoducho - prostredníctvom našej online kalkulačky. Naše porovnanie PZP je úplne zadarmo. Stačí, aby ste zadali základné údaje o vozidle a jeho vlastníkovi a naša online kalkulačka vám prehľadne zoradí ponuky povinného zmluvného poistenia jednotlivých poisťovní.  

Vypočítať ceny 

A keďže pre väčšinu ľudí je najdôležitejšia cena, jednotlivé ponuky zoraďujeme práve podľa nej. Ak hľadáte to najlacnejšie PZP pre vaše vozidlo, potom ste na správnom mieste. Naše ceny sú totiž na úrovni najnižších cien, ktoré poskytujú poisťovne, a to vrátane zliav a bonusov. Vzhľadom na to, že mesačne poisťujeme tisícky automobilov a motocyklov, môžeme vám dohodnúť PZP za aktuálne najvýhodnejších podmienok na trhu.  

Veľmi dôležitá je však aj výška limitov alebo maximálna čiastka, ktorú vám poisťovňa vyplatí v prípade nehody. Podstatná je tiež ponuka možných pripoistení či rozsah asistenčných služieb. Vyberte si preto z ponúk tú, ktorá je tá najvhodnejšia pre vás. 

Uzavrite PZP online 

Povinné zmluvné poistenie si môžete vybaviť osobne vo svojej poisťovni alebo jednoducho aj online. Stačí, ak v procese porovnania produktov pokračujete, vyberiete si to najvýhodnejšie pre vás a cez internet ho aj uzavriete. Celý proces jednoducho dokončíte online buď sami alebo za pomoci našich špecialistov, ktorí vás budú kontaktovať. Vybavíme vám povinné zmluvné poistenie zdarma u poisťovne, ktorú si sami vyberiete.  

Zelenú kartu dostanete e-mailom ihneď po uzatvorení zmluvy. Môžete si ju vytlačiť a vyraziť na cesty. Táto karta je však len dočasná, poisťovňa vám po zaplatení pošle celoročnú kartu poštou.  

Takže, presvedčte sa, ako prebieha výpočet povinného zmluvného poistenia, vyberte si to najlepšie poistenie a uzatvorte ho jednoducho online. 

Ako u nás funguje porovnávanie

Základné údaje

Pripravte si technický preukaz a zadajte základné údaje o poisťovanom vozidle a jeho držiteľovi  

Zoznam ponúk

Zobrazíme vám vhodné ponuky overených poisťovní s uvedením ceny poistného a tiež limitov poistného krytia 

Spresňovanie

Pridaním rôznych pripoistení alebo voľbou frekvencie platby môžete zobrazené ponuky a ceny ďalej spresňovať 

Uzavretie zmluvy

Vyberte si ktorúkoľvek zo zobrazených ponúk a zmluvu môžete hneď aj uzavrieť - priamo cez webovú stránku alebo telefonicky.

Prečo využiť naše služby?

Ponúkame vám produkty PZP i pripoistenia k PZP 

Povinné zmluvné poistenie uzatvoríte už do 2 minút 

Na výdavkoch za poistenie môžete ušetriť až 50 % 

S výberom vhodného PZP vám radi poradia naši špecialisti 

Poistenie je platné ihneď po uzavretí a zaplatení 

Najčastejšie otázky

Čo je PZP?
Kto musí uzavrieť povinné zmluvné poistenie (PZP)?
Čo všetko kryje povinné zmluvné poistenie?
Do akej sumy poisťovňa uhradí škodu?
Prečo sú ceny PZP v jednotlivých poisťovniach odlišné?
Ako môžem získať najlacnejšie PZP?

Porovnaný magazín

porovnajto logo
Napište náminfo@porovnajto.sk
Zavolajte nám
© 2021 Porovnajto.sk, všetky práva vyhradené. Člen skupiny Srovnejto
Ďakujeme, že zotrvaním na stránke súhlasíte s používaním cookies, aby sme Vám vedeli zobraziť kvalitnejší obsah.