Získajte najvýhodnejšie PZP ešte dnes

 • Porovnanie ponúk online

 • Rýchly výsledok už do 2 minút

 • Zelenú kartu obdržíte ihneď

 • Úspora až 50 %

Prečo využiť naše služby PZP?


Ponúkame vám produkty PZP i pripoistenia k PZP 


Povinné zmluvné poistenie uzatvoríte už do 2 minút 


Na výdavkoch za poistenie môžete ušetriť až 50 % 


S výberom vhodného PZP vám radi poradia naši špecialisti 

Poistenie je platné ihneď po uzavretí a zaplatení 

Povinné zmluvné poistenie (PZP) 

Povinné zmluvné poistenie, známe aj pod skratkou PZP, je zákonné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Toto povinné zákonné poistenie auta sa vzťahuje na každého, kto zodpovedá za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla uvedeného v poistnej zmluve.


Ak máte uzatvorené PZP a spôsobíte dopravnú nehodu, práve z tohto poistenia sa uhradia škody na majetku alebo zdraví, ktoré boli spôsobené vaším vozidlom tretím osobám. 


PZP musí mať uhradené každé motorové vozidlo. Ide o zákonnú poistku a ak ju neuzavriete, hrozí vám pokuta až do výšky 3320 eur.

dvaja muži riešia nehodu auta

Čo kryje PZP? 

Povinné zmluvné poistenie vám pokryje väčšinu nákladov za škody, ktoré ste spôsobili na zdraví a majetku tretích osôb.  Jeho rozsah je stanovený zákonom a nie je možné ho meniť. Často si však k nemu môžete v jednom balíku objednať aj havarijné poistenie, ktorým rozsah poistenia rozšírite aj o škody, ktoré boli spôsobené vám. Tak získate komplexné poistenie auta.  


Z poistenia zodpovednosti máte právo na to, aby poisťovňa za vás poskytla poškodenému nároky na náhradu:


 • škody na zdraví a náklady pri usmrtení, 

 • škody vzniknutej poškodením, zničením, odcudzením alebo stratou veci, 

 • nákladov spojených s právnym zastúpením, 

 • ušlého zisku.  

Podľa čoho si vybrať PZP?  

Poisťovne pri výpočte PZP zohľadňujú rôzne parametre, ako napríklad značku a model vozidla, objem a výkon motora, rok výroby, hmotnosť vozidla a iné. Výška poistného sa bude odvíjať tiež od vášho veku alebo od toho, či ste už spôsobili dopravnú nehodu. Poistné produkty sa značne odlišujú. Podľa čoho si teda vybrať ten najlepší? Odpoveď je jednoduchá – porovnávajte. 

Porovnajte si PZP 

Ak chcete získať najlacnejšie PZP, pred uzavretím poistenia si jednotlivé ponuky poisťovní dôsledne porovnajte. Nemusíte našťastie osobne navštevovať všetky pobočky poisťovní, pretože sme pre vás pripravili jednoduchý nástroj - online kalkulačku PZP. Produkty jednotlivých poisťovní si môžete tak porovnať úplne jednoducho a vďaka tomu ušetríte nielen čas, ale aj peniaze.


Naše porovnanie PZP je úplne zadarmo. Stačí, aby ste zadali základné údaje o vozidle a jeho vlastníkovi a naša online kalkulačka vám prehľadne zoradí ponuky povinného zmluvného poistenia jednotlivých poisťovní. 

Vypočítať ceny povinného zmluvného poistenia

A keďže pre väčšinu ľudí je najdôležitejšia cena, jednotlivé ponuky zoraďujeme práve podľa nej. Ak hľadáte tú najlacnejšiu poistku pre vaše vozidlo, potom ste na správnom mieste. Naše ceny sú totiž na úrovni najnižších cien, ktoré poskytujú poisťovne, a to vrátane zliav a bonusov. Vzhľadom na to, že mesačne poisťujeme tisícky automobilov a motocyklov, môžeme vám dohodnúť PZP za aktuálne najvýhodnejších podmienok na trhu


Cena PZP by však nemala byť jediným parametrom, podľa ktorého sa budete rozhodovať. Veľmi dôležitá je aj výška limitov alebo maximálna čiastka, ktorú vám poisťovňa vyplatí v prípade nehody. Podstatná je tiež ponuka možných pripoistení či rozsah asistenčných služieb. Vyberte si preto tú ponuku, ktorá je pre vás najvhodnejšia.

Uzavrite PZP online 

Povinné zmluvné poistenie si nemusíte nutne dohodnúť osobne vo svojej poisťovni, ale môžete si ho vybaviť priamo cez internet. Stačí si porovnať produkty, vybrať si ten najvýhodnejší na základe vašich požiadaviek a uzavrieť ho jednoducho online. Celý proces dokončíte sami alebo za pomoci našich špecialistov, ktorí vám ochotne pomôžu. Vybavíme vám povinné zmluvné poistenie u poisťovne, ktorú si sami vyberiete.


Zelenú kartu dostanete prostredníctvom e-mailu hneď po uzatvorení zmluvy. Môžete si ju vytlačiť a vyraziť na cesty. Pozor, táto karta je len dočasná, poisťovňa vám po zaplatení pošle poštou celoročnú kartu.


Skúste si, ako prebieha výpočet povinného zmluvného poistenia. Vyberte si to najlepšie poistenie pre vás a uzatvorte ho jednoducho online.

Ako u nás funguje porovnávanie PZP


Základné údaje

Najskôr budeme od vás potrebovať niekoľko základných informácií, aby sme vám mohli vyhľadať vhodné ponuky.


Zoznam ponúk

Na základe zadaných údajov pre vás vyhľadáme a prehľadne zobrazíme ponuky od overených poskytovateľov.


Spresňovanie

Zobrazené ponuky a ceny môžete ďalej spresňovať doplnením ďalších súvisiacich údajov.

Uzavretie zmluvy

Vyberte si ktorúkoľvek zo zobrazených ponúk a zmluvu môžete hneď aj uzavrieť - priamo cez webovú stránku alebo telefonicky.

Najčastejšie otázky

Do akej sumy poisťovňa uhradí škodu?

Prečo sú ceny PZP v jednotlivých poisťovniach odlišné?

Čo budem potrebovať k uzavretiu PZP online?

Prečo je poistenie cez stránku Porovnajto.sk výhodnejšie?

Ako a komu môžem poistné zaplatiť?

Ako môžem PZP zrušiť?

Porovnaný magazín

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

 • rodina vonku
  08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.