Silvie mudra

Silvia Múdra

19 článkov

Ako mamička na materskej dovolenke uvítam každé euro, ktoré sa mi podarí ušetriť. A tak
hľadám, skúmam, porovnávam. A s tým, čo zistím, sa rada podelím aj s vami :-) Okrem toho som aj riadny knihomoľ a milovník prírody. 

Viac o autorovi
Cestovné poistenie po Európe
|Silvia Múdra

Cestovné poistenie po Európe: Kedy stačí zdravotný preukaz a kedy radšej cestovné poistenie?

Plánujete si tento rok dovolenku len v Európe?  Aj keď myslíme často len na oddych, aj na dovolenkách môžu prísť nečakané situácie a budeme potrebovať lekára alebo nemocničné ošetrenie. A to dokonca aj v susednej krajine. Neoplatí sa túto skutočnosť podceniť a je lepšie sa poistiť. Aj keď existuje Európsky preukaz zdravotného poistenia. Ten vám síce pomôže, ale nezachráni všetko.

Chorvátsko
|Silvia Múdra

Ako si užiť Chorvátsko aj po stýkrát?

Chorvátsko je osvedčený, bezpečný a krásny dovolenkový prístav. Ako sa však tento rok vydať na Jadran, aby to nebolo ako každoročné opakovanie? Jasné, mnoho ľudí si užije každý rok rado svoj obľúbené miesta, uličky, aj reštaurácie. Ale čo tak skúsiť aj niečo nové alebo nepoznané? Jednoducho aby ste aj staré dobré Chorvátsko užili tak dobre ako prvý raz aj po stýkrát. Prinášame zaujímavé miesta, ktoré budú možno aj pre skalných chorvátskych dovolenkárov prekvapením a príjemným osviežením.

Reklamácia zájazdu - pár na hotelovom balkóne
|Silvia Múdra

Ako postupovať pri reklamácii zájazdu?

Nezáleží na tom, či ide o pobyt na Slovensku alebo za hranicami. Ako každú inú službu alebo tovar, môžete reklamovať aj dovolenku alebo zájazd. Hoci si mnoho Slovákov stále povie, že nakoniec to prežili a majú aj pekné zážitky, čoraz viac ľudí už nesplnené očakávania reklamuje. Majú na to právo. Navyše takto nielenže majú možnosť získať kompenzáciu, ale motivujú aj cestovné kancelárie, aby splnili, čo sľúbili.

dovolenka bez cestovky
|Silvia Múdra

Ako naplánovať dovolenku bez cestovky?

Cestovanie s cestovnou kanceláriou je určite o pohodlí Lenže v súčasnej situácii je možno skutočne lepšie zobrať cestovanie do vlastných rúk. Nielenže budete omnoho slobodnejší, čo sa týka itineráru, ale aj plánovania odchodu. Situácia vo svete je stále neistá, zatváranie hraníc stále možné a tak je lepšie neplánovať možnosti s cestovnou kanceláriou, ale na vlastnú päsť. No a ešte aj ušetriť. Dobré tipy ako na to sa preto vždy zídu.