•  Uzavretie už v priebehu 2 minút

 •  Úspora až 50 %

 •  Okamžitá platnosť poistky


Ponúkame vám krátkodobé i dlhodobé cestovné poistenie 


Cestovné poistenie si uzatvoríte už do 2 minút


Na výdavkoch za poistenie môžete ušetriť až 50 % 

Poistka začína platiť hneď po zaplatení poistného 

Najčastejšie otázky

Čo je cestovné poistenie?

Čo všetko kryje cestovné poistenie?

Nestačí na cesty po Európe európsky preukaz poistenca?

Od čoho sa odvíja cena poistného?

Aký je rozdiel medzi krátkodobým a celoročným cestovným poistením?

Do akej sumy uhradí poisťovňa škodu?

Prečo je poistenie cez stránku Porovnajto.sk výhodnejšie?

Ako uzavrieť cestovné poistenie online?

Ako a komu môžem poistné zaplatiť?

Chystám sa na hory, potrebujem poistenie do hôr?

Idem na lyžovačku, patrí lyžovanie medzi rizikové športy?

Budem musieť platiť za ošetrenie v zahraničí?

Kto mi uhradí prepravu domov, ak nebudem schopný cestovať domov sám?

Ako u nás funguje porovnávanie


Základné údaje

Pripravte si základné údaje o cieľovej krajine, termíne, o type cesty a informácie o počte a veku poisťovaných osôb.


Zoznam ponúk

Zobrazíme vám vhodné ponuky overených poisťovní s uvedením ceny poistného a limitov poistného krytia.


Spresňovanie

Zmenou cieľa a typu cesty, termínov či rozsahu poistenia môžete zobrazené ponuky a ceny ďalej spresňovať.

Uzavretie zmluvy

Vyberte si ktorúkoľvek zo zobrazených ponúk a zmluvu môžete uzavrieť priamo cez webovú stránku alebo telefonicky.

Cestovné poistenie online 

Chystáte sa na cestu do zahraničia? Nezávisle od toho, či je účelom vašej cesty služobná cesta, dovolenka či študijný pobyt, mali by ste myslieť na to, že riziku choroby, úrazu či smrti sa nevyhnete ani v zahraničí. Okrem rôznych nepríjemností môže mať vznik takejto udalosti neblahý vplyv na váš rozpočet. Lekárske ošetrenie v zahraničí či prípadný transport sú totiž naozaj drahé.


 

Ak chcete vylúčiť riziko finančných ťažkostí v prípade neočakávaných udalostí, nezabudnite pred cestou do zahraničia uzavrieť kvalitné cestovné poistenie. Teraz to ide naozaj jednoducho - celý proces uzavretia zmluvy totiž môžete zrealizovať online, priamo z pohodlia vašej obývačky.  

Čo všetko kryje cestovné poistenie? 

Základné cestovné poistenie  spravidla zahŕňa poistenie liečebných nákladov v zahraničí.  Toto poistenie kryje nutnú a neodkladnú liečbu náhlych ochorení a porúch zdravia, úrazy, jednoduché ošetrenie zubov či repatriáciu do vlasti.  Ďalšou nezanedbateľnou súčasťou poistenia liečebných nákladov je asistenčná služba, ktorá poskytuje nepretržitú pomoc, ak sa ocitnete v núdzovej situácii. 


Z tohto poistenia vám teda budú uhradené nevyhnutné náklady spojené s liečbou a ošetrením, ktoré sú nad rámec zákonného zdravotného poistenia. Ak je vaša cesta rizikovejšia alebo jednoducho len neradi nechávate čokoľvek na náhodu, môžete si navyše vybrať aj niektoré z pripoistení,  napríklad poistenie trvalých následkov úrazu, smrti úrazom, poistenie batožiny, zodpovednosti za škodu, storno zájazdu a ďalšie.   

Ako si vybrať najvhodnejšie cestovné poistenie?  

Vzhľadom na to, že ponuky jednotlivých poisťovní sa aj v oblasti cestovného poistenia odlišujú, najlepšou cestou, ako získať najvýhodnejšiu ponuku, je porovnanie cestovného poistenia.  Prostredníctvom našej online kalkulačky vám pomôžeme vybrať si tú najvýhodnejšiu ponuku cestovného poistenia  prispôsobenú vašim potrebám.  


U každej poisťovne vám ukážeme všetky dôležité parametre jej cestovného poistenia. Prehľadne porovnávame nielen ceny, ale aj ďalšie náležitosti.  Ukážeme vám, či sú v poistení zahrnuté asistenčné služby, úrazové poistenie, poistenie batožiny, ručenie za škody, storno zájazdu alebo napríklad rizikové zimné športy. Vždy uvidíte, či daná ponuka obsahuje doplnkovú službu, či sa prípadne dá k danému cestovnému poisteniu pripoistiť.

Porovnajte si ponuky poisťovní za menej ako 2 minúty a uzavrite cestovné poistenie online! 

Uzavrite cestovné poistenie online 

Vybrali ste si najvýhodnejšie cestovné poistenie na základe vašich požiadaviek? Potom neváhajte, doplňte požadované údaje a uzavrite cestovné poistenie online. Môžete si vybrať, či uzavriete krátkodobé alebo celoročné cestovné poistenie. Celý proces prebehne na diaľku a už v priebehu niekoľkých minút môžete bezstarostne vyraziť na cestu. Cestovné poistenie online tak môžete uzavrieť veľmi rýchlo, pokojne aj na poslednú chvíľu.  

Porovnaný magazín

 • Socha Slobody v New York
  29. novembra 2023|Lívia Ovcarčíková
  Ako sa pripraviť na cestu do Ameriky?

  Naplánovali ste si cestu do Spojených štátov amerických? Pred samotnou cestou myslite na to, že budete musieť podstúpiť aj nejaké „vybavovačky”. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, či na cestu do USA potrebujete víza a na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere cestovného poistenia.

 • muž na elektrickej kolobežke
  24. novembra 2023|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Vlastníte elektrickú kolobežku alebo segway? Potom vás čaká nová povinnosť. Od januára 2024 by mala začať platiť novela zákona o PZP, podľa ktorej budú musieť mať aj používatelia týchto dopravných prostriedkov za určitých okolností uzatvorené povinné zmluvné poistenie.

 • Auto na snehu
  15. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Zákony o zimných pneumatikách: Ako je to v Česku, Rakúsku, Maďarsku, Poľsku a na Slovensku?

  Zákony o zimných pneumatikách na Slovensku musí poznať každý vodič. Ide o informácie, ktoré je nutné dodržať, ak sa chcete vyhnúť zbytočným pokutám. Vedieť všetky dátumy a podmienky z okolitých krajín je náročné. Preto vám prinášame aktuálne informácie nielen zo Slovenska, ale aj z Česka, Rakúska, Maďarska a Poľska.

 • červená na semafore
  11. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • hracie autíčko na stole
  05. novembra 2023|Martina Pisarčíková
  Prihlásenie vozidla z iného okresu: Ako prepísať auto v okrese?

  Kúpa vozidla si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj administratívne úkony, ktoré treba vykonať. Tieto úkony sú spojené najmä s prepisom auta.Celý proces prepisu sa výrazne zjednodušil a vybavíte ho na jednom mieste.

 • vysokoškoláci
  28. októbra 2023|Silvia Múdra
  To najlepšie pre vaše vzdelanie: Ktoré sú top vysoké školy na Slovensku?

  Ak sa zaujímate o kvalitné možnosti štúdia, určite viete, že rebríčky tých najlepších škôl pravidelne zostavuje hneď niekoľko inštitúcií. K dispozícii sú aj rôzne medzinárodné rebríčky, kde sa z času na čas objaví aj niektorá z našich univerzít. Ak sa teda práve rozhodujete, na ktorú školu poslať prihlášku, určite vám pomôže náš prehľad, ktoré sú najlepšie vysoké školy na Slovensku.

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Sediaca žena fotiaca si scenériu
  22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.