•  Uzavretie už v priebehu 2 minút

 •  Úspora až 50 %

 •  Okamžitá platnosť poistky

Najčastejšie otázky

Čo je cestovné poistenie?

Čo všetko kryje cestovné poistenie?

Nestačí na cesty po Európe európsky preukaz poistenca?

Od čoho sa odvíja cena poistného?

Aký je rozdiel medzi krátkodobým a celoročným cestovným poistením?

Do akej sumy uhradí poisťovňa škodu?

Prečo je poistenie cez stránku Porovnajto.sk výhodnejšie?

Ako uzavrieť cestovné poistenie online?

Ako a komu môžem poistné zaplatiť?

Chystám sa na hory, potrebujem poistenie do hôr?

Idem na lyžovačku, patrí lyžovanie medzi rizikové športy?

Budem musieť platiť za ošetrenie v zahraničí?

Kto mi uhradí prepravu domov, ak nebudem schopný cestovať domov sám?

Ako u nás funguje porovnávanie

Cestovné poistenie online 

Chystáte sa na cestu do zahraničia? Nezávisle od toho, či je účelom vašej cesty služobná cesta, dovolenka či študijný pobyt, mali by ste myslieť na to, že riziku choroby, úrazu či smrti sa nevyhnete ani v zahraničí. Okrem rôznych nepríjemností môže mať vznik takejto udalosti neblahý vplyv na váš rozpočet. Lekárske ošetrenie v zahraničí či prípadný transport sú totiž naozaj drahé.


 

Ak chcete vylúčiť riziko finančných ťažkostí v prípade neočakávaných udalostí, nezabudnite pred cestou do zahraničia uzavrieť kvalitné cestovné poistenie. Teraz to ide naozaj jednoducho - celý proces uzavretia zmluvy totiž môžete zrealizovať online, priamo z pohodlia vašej obývačky.  

Čo všetko kryje cestovné poistenie? 

Základné cestovné poistenie  spravidla zahŕňa poistenie liečebných nákladov v zahraničí.  Toto poistenie kryje nutnú a neodkladnú liečbu náhlych ochorení a porúch zdravia, úrazy, jednoduché ošetrenie zubov či repatriáciu do vlasti.  Ďalšou nezanedbateľnou súčasťou poistenia liečebných nákladov je asistenčná služba, ktorá poskytuje nepretržitú pomoc, ak sa ocitnete v núdzovej situácii. 


Z tohto poistenia vám teda budú uhradené nevyhnutné náklady spojené s liečbou a ošetrením, ktoré sú nad rámec zákonného zdravotného poistenia. Ak je vaša cesta rizikovejšia alebo jednoducho len neradi nechávate čokoľvek na náhodu, môžete si navyše vybrať aj niektoré z pripoistení,  napríklad poistenie trvalých následkov úrazu, smrti úrazom, poistenie batožiny, zodpovednosti za škodu, storno zájazdu a ďalšie.   

Ako si vybrať najvhodnejšie cestovné poistenie?  

Vzhľadom na to, že ponuky jednotlivých poisťovní sa aj v oblasti cestovného poistenia odlišujú, najlepšou cestou, ako získať najvýhodnejšiu ponuku, je porovnanie cestovného poistenia.  Prostredníctvom našej online kalkulačky vám pomôžeme vybrať si tú najvýhodnejšiu ponuku cestovného poistenia  prispôsobenú vašim potrebám.  


U každej poisťovne vám ukážeme všetky dôležité parametre jej cestovného poistenia. Prehľadne porovnávame nielen ceny, ale aj ďalšie náležitosti.  Ukážeme vám, či sú v poistení zahrnuté asistenčné služby, úrazové poistenie, poistenie batožiny, ručenie za škody, storno zájazdu alebo napríklad rizikové zimné športy. Vždy uvidíte, či daná ponuka obsahuje doplnkovú službu, či sa prípadne dá k danému cestovnému poisteniu pripoistiť.

Porovnajte si ponuky poisťovní za menej ako 2 minúty a uzavrite cestovné poistenie online! 

Uzavrite cestovné poistenie online 

Vybrali ste si najvýhodnejšie cestovné poistenie na základe vašich požiadaviek? Potom neváhajte, doplňte požadované údaje a uzavrite cestovné poistenie online. Môžete si vybrať, či uzavriete krátkodobé alebo celoročné cestovné poistenie. Celý proces prebehne na diaľku a už v priebehu niekoľkých minút môžete bezstarostne vyraziť na cestu. Cestovné poistenie online tak môžete uzavrieť veľmi rýchlo, pokojne aj na poslednú chvíľu.  

Porovnaný magazín

 • 29. decembra 2022|Ján Schneider
  Užite si raj plný zážitkov: Tipy, kam na exotickú dovolenku

  Ľudia sú rôzni a tak, ako máme napríklad špecifické chuťové preferencie alebo rozdielny vkus, aj pri cestovaní to máme každý inak. Ak niekomu poviete, že konkrétna destinácia, kam sa chystáte na dovolenku, je čistá exotika, pre neho to môže byť úplne bežná lokalita. Tipov, kam na exotickú dovolenku je neúrekom, preto skúsime z nich vybrať niekoľko zaujímavých.

 • 20. decembra 2022|Silvia Múdra
  Nešťastie (vraj) nechodí po horách. Ako byť na horách v bezpečí počas zimnej sezóny?

  Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.Známe príslovie hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. My však vieme, že je to trochu inak. Nešťastie často postihuje práve ľudí v horách. Preto je mimoriadne dôležité myslieť na možné riziká vopred. Čaká vás lyžovačka v Rakúsku alebo lyžovačka v Tatrách? Okrem kvalitného výstroja sa vyzbrojte aj kvalitným poistením. Dostupné možnosti vám predstavíme v nasledujúcich riadkoch.

 • 18. novembra 2022|Michal Postulka
  Neviete, kam na výlety v zime? Skúste nenáročnú zimnú turistiku

  Zima, sneh a ľad dokážu z jednoduchých letných výletov urobiť náročné, niekedy až nebezpečné túry. Ak vám však počas zimných mesiacov chýba pohyb v prírode, nemusíte sa obávať. Slovensko ponúka viaceré turistické chodníky, ktoré sú prístupné počas celého roka. V článku vám poskytneme 5 tipov na nenáročné túry, ktoré zvládnete aj v zime.

 • 22. januára 2023|Barbora Petříková
  Cestovné poistenie v kocke

  To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.To posledné, čo by chcel človek zažiť počas cestovania alebo pobytu v zahraničí, sú akékoľvek zdravotné komplikácie seba alebo svojich spolucestujúcich. Chceme či nechceme, takéto situácie niekedy nastávajú, a práve v podobných prípadoch vám môže byť veľmi užitočné cestovné poistenie.

 • 08. januára 2023|Michaela Pősová
  10 tipov, kam s deťmi na výlet cez jarné prázdniny

  Jarné prázdniny, tak ako každé prázdniny, sú dôvodom na radosť. Čas, kedy človek nemusí myslieť na povinnosti, je určite príjemnou zmenou nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Prinášame vám preto desať tipov na jednodňové výlety, ktoré si ako rodina môžete užiť spolu počas nadchádzajúcich jarných prázdnin. Takže, kam s deťmi na výlet?

Potrebujete poradiť?


Využite naše bezplatné poradenstvo. Naši špecialisti sú vám k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 18:00 h.