rozbité čelné sklo na aute

Koľko stojí výmena čelného skla v Bratislave?

Aké sú ceny za výmenu čelného skla v autoservisoch? Otázka, na ktorú nie je jednoznačná odpoveď. Každý servis využíva trochu odlišné postupy a taktiež sa líšia aj ceny za túto výmenu. Aké ponúkajú bratislavské servisy služby pri výmene čelného skla?

Ktoré servisy v Bratislave ponúkajú výmenu čelného skla?

Autosklo HORNET

Miestny servis sa sústreďuje na opravu poškodeného autoskla, ktoré nie je nutné vždy vymeniť. Ak nie je možné sklo opraviť, na výber máte nové autosklá pre všetky druhy motorových vozidiel.


Výhodou je, že opravy, ktoré sú realizované v tomto servise, majú doživotnú záruku. Celková dĺžka opravy trvá 30 minút.


Samotná cena výmeny autoskla závisí aj od modelu auta, konkrétne od výbavy čelného skla. Výmenu autoskla môžete mať aj zdarma, prípadne od 19 €/rok. 


Ak chcete zistiť presnú sumu za výmenu autoskla, môžete servis kontaktovať online alebo je možné kontaktovať call centrum.


Vedeli ste, že…

… policajt vám pri cestnej kontrole môže dať pokutu alebo zadržať technický preukaz, ak máte obmedzený výhľad? Môže vám ho odobrať aj vtedy, ak je vzniknuté poškodenie v stieranej ploche väčšie ako 20 mm.

Autosklo MG Auto Bratislava

V prípade, že je poškodenie čelného skla rozsiahle a nie je možné sklo opraviť, prasknuté sklo sa rýchlo vymení.  Samotná výmena čelného skla trvá približne 3 až 4 hodiny. Servis používa značkové čelné sklá od renomovaných výrobcov autoskiel. 


Rovnako si môžete vybaviť aj poistnú udalosť. 


Servis spolupracuje s poisťovňami: 


 • Allianz

 • Kooperativa

 • Komunálna poisťovňa

 • Generali

 • Uniqa

 • ČSOB

 • Wustenrot

 • UnionČo sa týka ceny výmeny čelného skla, závisí od vozidla, typu čelného skla (či už ide o modré, zelené, alebo determálne) a od príslušenstva na čelnom skle.


Čelné sklo je namontované za pomoci kvalitných lepidiel. Plusom je, že pri havarijnom poistení či pripoistení čelného skla uhradí výmenu čelného skla vaša poisťovňa. V servise zaplatíte iba zmluvnú spoluúčasť


Zabezpečia vám aj nahlásenie poistnej udalosti do poisťovne a obhliadku poškodeného čelného skla. 


Potrebujete priniesť:

 • číslo poistky, 

 • veľký technický preukaz,

 • vodičský preukaz.


Ak vyplníte formulár, zo servisu vám zašlú cenovú ponuku presne pre vaše vozidlo. Ani tento servis vám neodhalí presnú sumu za výmenu autoskla.

Autosklo ŠTEFFEK

V servise vykonávajú výmenu autoskla, ktoré je vložené do gumy. Výmena v tomto autoservise je časovo menej náročná, dá sa urobiť na počkanie. 


Pri výmene lepeného autoskla trvá celý proces asi 2 až 5 hodín a je technologicky náročnejší.


Servis zaručuje doživotnú záruku kvality pri výmene autoskla.  Rovnako, ako pri iných servisoch, ak chcete vedieť bližšie informácie o výmene autoskla, musíte kontaktovať tento servis.

Autosklo Jurišta

V servise vám vymenia poškodené či zničené autosklo


Taktiež vám ponúknu tri možnosti, ako vám vymenia autosklo:

 • bezhotovostnou výmenou z havarijného poistenia,

 • výmenou autoskla zo zákonného poistenia PZP,

 • výmenou autoskla za hotovosť.


V rámci povinného zmluvného poistenia je dôležité zaplatiť za výmenu autoskla v hotovosti a poisťovňa spôsobenú škodu preplatí.


Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.Spoločnosť Autosklo Jurišta je zmluvným partnerom spoločnosti Home Credit Slovakia. Vďaka tomu môže servis ponúkať automobilové sklá aj na splátky. Akontácia spolu s výškou splátky bude prispôsobená podľa vašich potrieb.

Zničené čelné sklo a havarijné poistenie

V prípade, že je vaše auto poistené proti rizikám spoločne s autosklom, nebude vám cudzie havarijné poistenie. Samotné poistenie pokrýva aj pripoistenie týkajúce sa čelného skla.


Okrem toho nemusíte plytvať časom na to, aby ste odhaľovali identitu vinníka, prípadne sa mu snažili dokázať vinu.  Poisťovňa vám spôsobenú škodu za poškodené autosklo jednoducho preplatí. 


Myslite aj na to, že v tomto prípade to nemusí byť vždy najjednoduchšie. Vaša poisťovňa vám síce poskytne náhradu za vzniknutú škodu, ale vy musíte  zaplatiť spoluúčasť, ktorá je zakotvená v poistnej zmluve. O tom, aká bude výška spoluúčasti, sa musíte informovať vo vašej poisťovni. Všetky ich majú totiž nastavené úplne odlišne.


TIP

Priemerná cena za výmenu čelného skla je v sume okolo 300 až 400 €. Rozhodne nejde o malú investíciu. Odporúčame vám preto uzatvoriť si havarijné poistenie.

Kedy si musíte hradiť výmenu čelného skla sami? 

Pokojne môže nastať prípad, že za poškodeným či zničeným autosklom bolo vozidlo, ktoré bolo pred vami. Ak ste ho nestihli zastaviť alebo ste neprinútili vodiča, aby priznal pochybenie a udalosť nahlásil poisťovni, alebo nemáte uzavreté pripoistenie na autosklo, ktoré sa týka havarijného poistenia, máte smolu. 


Chráňte sa vďaka havarijnému poisteniu

Princípom havarijného poistenie je nahradiť škody na vašom majetku. Pripoistiť si môžete i doplnkové riziká, napr. poškodenie čelného skla, stret so zverou, pripoistenie batožiny a podobne. Havarijné poistenie určite oceníte. Porovnajte si online jednotlivé ponuky a vyberte tú najlepšiu podľa vašich predstáv.Celá oprava či výmena čelného skla bude len na vašich pleciach.  Znamená to, že ju budete musieť uhradiť vy sami. 

Vyše 80 % poškodení sa dá jednoducho opraviť

Servisy, ktoré sa orientujú na opravy alebo výmeny čelných skiel tvrdia, že približne 80 % všetkých poškodení od úderov kameňom sa dá jednoducho opraviť. Sklo nie je nutné meniť.


V prípade poistného plnenia je pre poisťovne ekonomicky výhodnejšie zaplatiť poškodenému opravu ako kompletnú výmenu skla.

Zhrnutie

Výmena čelného skla je pre každého vodiča nepríjemnou skúsenosťou. Ak chcete, aby vaša peňaženka neutrpela šok, myslite na havarijné poistenie. Len vďaka tomu nebudete musieť platiť stovky eur v servise.

Miroslav NovysedlakViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • auto na dialnici
  20. februára 2023|Richard Zona
  Diaľničná známka: Oplatí sa vám kupovať celoročnú?

  Viete, aký typ diaľničnej známky si môžete kúpiť a za akú cenu v roku 2023? Je výhodnejšia celoročná diaľničná známka alebo s kratšou platnosťou? Ak sa chcete o tom dozvedieť viac, prečítajte si náš článok.

 • Autíčko s kalkulačkou a perom na notese
  30. januára 2023|Silvia Múdra
  Povinné zmluvné poistenie s atraktívnymi bonusmi

  Uzavretie PZP je zákonnou povinnosťou každého majiteľa vozidla. Konkurenčné prostredie poisťovní je značne silné a vďaka tomu si aj v prípade povinného zmluvného poistenia môžete vyberať z atraktívnych bonusov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme aspoň niektoré z nich.

 • Dve havarované autá
  18. januára 2023|Silvia Múdra
  Havarijná poistka na auto: 5 otázok, ktoré by ste mali zvážiť pred uzavretím

  Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.Rozhodujete sa, či sa vám oplatí uzatvoriť havarijné poistenie? Pripravili sme pre vás 5 otázok, na ktoré by ste mali poznať odpoveď. Ich zodpovedanie vám pomôže pri rozhodovaní, či je kasko pre vás výhodné.

 • nezverejnené evidenčné číslo vozidla
  30. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Zmeny k novým tabuľkám s EČV: Čo čaká motoristov?

  O nových evidenčných číslach sa začalo hovoriť už v roku 2021. Zmena ich výzoru a používania mala prísť do platnosti v marci 2022. Nestalo sa tak a po najnovších úpravách je v hre ďalší dátum, presnejšie 1. január 2023. Aké zmeny môžu motoristi očakávať?

 • autá jazdiace po zasneženej ceste
  09. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Ako zvládnuť zimu za volantom?

  Zima je jedným z najnáročnejších období pre nejedného vodiča. Poľadovica a nízke teploty zvyšujú riziko dopravnej nehody či inej kolízie, ktorá môže skončiť nešťastím. Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezabudnite sa na chladné ročné obdobie správne pripraviť. Ako na to? Máme pre vás praktické tipy.

 • auto-súčiastky
  30. novembra 2022|Silvia Múdra
  Vyradenie starého vozidla z evidencie: Aké sú možnosti?

  Priemerná životnosť vozidla je 12 až 15 rokov. Po uplynutí tohto obdobia sa často stáva nepojazdným a je potrebné ho vyradiť z evidencie. Ako takýto proces prebieha? Je možné takéto vozidlo rozpredať na náhradné diely alebo je potrebné ho zošrotovať? Zaujímajú vás poplatky s tým spojené? Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • vytopené auto na ulici
  22. novembra 2022|Dominika Blchová
  Poistenie auta proti živelným pohromám: Aké máte možnosti?

  Na svoje vozidlo si musíte dávať pozor. Nikdy neviete, čo sa mu môže stať. Parkovanie v garáži alebo pri dome však nemusí stačiť. Najlepšie je preto spoľahnúť sa na krytie z poistenia alebo pripoistenia. Takéto zabezpečenie je dôležité hlavne v prípade živelných udalostí. Aké máte možnosti?

 • auto na ceste
  11. novembra 2022|Martina Pisarčíková
  Čo je amortizácia auta a čo ju spôsobuje?

  Pri vybavovaní povinného zmluvného alebo havarijného poistenia sa môžete stretnúť aj so slovom amortizácia. Tá môže výrazne ovplyvniť to, ako na vozidlo pozerajú jednotlivé poisťovne a akú výslednú sumu vám za poistku ponúknu. Čo amortizácia znamená a prečo je taká dôležitá?

 • podpis dokumenty rukou
  30. októbra 2022|Silvia Múdra
  Ako zrušiť poistnú zmluvu? Vzor dokumentu a rady, ktoré oceníte

  Potrebujete zrušiť poistnú zmluvu? Pripravili sme pre vás návod, ako by ste mali postupovať. V článku nájdete vzor dokumentu na zrušenie poistnej zmluvy, ktorý stačí vyplniť, podpísať a doručiť poisťovni. 

 • červená na semafore
  24. októbra 2022|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.