rozbité čelné sklo na aute

Koľko stojí výmena čelného skla v Bratislave?

Aké sú ceny za výmenu čelného skla v autoservisoch? Otázka, na ktorú nie je jednoznačná odpoveď. Každý servis využíva trochu odlišné postupy a taktiež sa líšia aj ceny za túto výmenu. Aké ponúkajú bratislavské servisy služby pri výmene čelného skla?

Ktoré servisy v Bratislave ponúkajú výmenu čelného skla?

Autosklo HORNET

Miestny servis sa sústreďuje na opravu poškodeného autoskla, ktoré nie je nutné vždy vymeniť. Ak nie je možné sklo opraviť, na výber máte nové autosklá pre všetky druhy motorových vozidiel.


Výhodou je, že opravy, ktoré sú realizované v tomto servise, majú doživotnú záruku. Celková dĺžka opravy trvá 30 minút.


Samotná cena výmeny autoskla závisí aj od modelu auta, konkrétne od výbavy čelného skla. Výmenu autoskla môžete mať aj zdarma, prípadne od 19 €/rok. 


Ak chcete zistiť presnú sumu za výmenu autoskla, môžete servis kontaktovať online alebo je možné kontaktovať call centrum.


Vedeli ste, že…

… policajt vám pri cestnej kontrole môže dať pokutu alebo zadržať technický preukaz, ak máte obmedzený výhľad? Môže vám ho odobrať aj vtedy, ak je vzniknuté poškodenie v stieranej ploche väčšie ako 20 mm.

Autosklo MG Auto Bratislava

V prípade, že je poškodenie čelného skla rozsiahle a nie je možné sklo opraviť, prasknuté sklo sa rýchlo vymení.  Samotná výmena čelného skla trvá približne 3 až 4 hodiny. Servis používa značkové čelné sklá od renomovaných výrobcov autoskiel. 


Rovnako si môžete vybaviť aj poistnú udalosť. 


Servis spolupracuje s poisťovňami: 


 • Allianz

 • Kooperativa

 • Komunálna poisťovňa

 • Generali

 • Uniqa

 • ČSOB

 • Wustenrot

 • UnionČo sa týka ceny výmeny čelného skla, závisí od vozidla, typu čelného skla (či už ide o modré, zelené, alebo determálne) a od príslušenstva na čelnom skle.


Čelné sklo je namontované za pomoci kvalitných lepidiel. Plusom je, že pri havarijnom poistení či pripoistení čelného skla uhradí výmenu čelného skla vaša poisťovňa. V servise zaplatíte iba zmluvnú spoluúčasť


Zabezpečia vám aj nahlásenie poistnej udalosti do poisťovne a obhliadku poškodeného čelného skla. 


Potrebujete priniesť:

 • číslo poistky, 

 • veľký technický preukaz,

 • vodičský preukaz.


Ak vyplníte formulár, zo servisu vám zašlú cenovú ponuku presne pre vaše vozidlo. Ani tento servis vám neodhalí presnú sumu za výmenu autoskla.

Autosklo ŠTEFFEK

V servise vykonávajú výmenu autoskla, ktoré je vložené do gumy. Výmena v tomto autoservise je časovo menej náročná, dá sa urobiť na počkanie. 


Pri výmene lepeného autoskla trvá celý proces asi 2 až 5 hodín a je technologicky náročnejší.


Servis zaručuje doživotnú záruku kvality pri výmene autoskla.  Rovnako, ako pri iných servisoch, ak chcete vedieť bližšie informácie o výmene autoskla, musíte kontaktovať tento servis.

Autosklo Jurišta

V servise vám vymenia poškodené či zničené autosklo


Taktiež vám ponúknu tri možnosti, ako vám vymenia autosklo:

 • bezhotovostnou výmenou z havarijného poistenia,

 • výmenou autoskla zo zákonného poistenia PZP,

 • výmenou autoskla za hotovosť.


V rámci povinného zmluvného poistenia je dôležité zaplatiť za výmenu autoskla v hotovosti a poisťovňa spôsobenú škodu preplatí.


Zákonná poistka

Najlepšie ponuky PZP na jednom mieste

Porovnáme vám všetky ponuky povinného zmluvného poistenia na trhu a tú najvýhodnejšiu podľa vašich predstáv môžeme hneď uzavrieť. Jednoducho, rýchlo, lacno.Spoločnosť Autosklo Jurišta je zmluvným partnerom spoločnosti Home Credit Slovakia. Vďaka tomu môže servis ponúkať automobilové sklá aj na splátky. Akontácia spolu s výškou splátky bude prispôsobená podľa vašich potrieb.

Zničené čelné sklo a havarijné poistenie

V prípade, že je vaše auto poistené proti rizikám spoločne s autosklom, nebude vám cudzie havarijné poistenie. Samotné poistenie pokrýva aj pripoistenie týkajúce sa čelného skla.


Okrem toho nemusíte plytvať časom na to, aby ste odhaľovali identitu vinníka, prípadne sa mu snažili dokázať vinu.  Poisťovňa vám spôsobenú škodu za poškodené autosklo jednoducho preplatí. 


Myslite aj na to, že v tomto prípade to nemusí byť vždy najjednoduchšie. Vaša poisťovňa vám síce poskytne náhradu za vzniknutú škodu, ale vy musíte  zaplatiť spoluúčasť, ktorá je zakotvená v poistnej zmluve. O tom, aká bude výška spoluúčasti, sa musíte informovať vo vašej poisťovni. Všetky ich majú totiž nastavené úplne odlišne.


TIP

Priemerná cena za výmenu čelného skla je v sume okolo 300 až 400 €. Rozhodne nejde o malú investíciu. Odporúčame vám preto uzatvoriť si havarijné poistenie.

Kedy si musíte hradiť výmenu čelného skla sami? 

Pokojne môže nastať prípad, že za poškodeným či zničeným autosklom bolo vozidlo, ktoré bolo pred vami. Ak ste ho nestihli zastaviť alebo ste neprinútili vodiča, aby priznal pochybenie a udalosť nahlásil poisťovni, alebo nemáte uzavreté pripoistenie na autosklo, ktoré sa týka havarijného poistenia, máte smolu. 


Chráňte sa vďaka havarijnému poisteniu

Princípom havarijného poistenie je nahradiť škody na vašom majetku. Pripoistiť si môžete i doplnkové riziká, napr. poškodenie čelného skla, stret so zverou, pripoistenie batožiny a podobne. Havarijné poistenie určite oceníte. Porovnajte si online jednotlivé ponuky a vyberte tú najlepšiu podľa vašich predstáv.Celá oprava či výmena čelného skla bude len na vašich pleciach.  Znamená to, že ju budete musieť uhradiť vy sami. 

Vyše 80 % poškodení sa dá jednoducho opraviť

Servisy, ktoré sa orientujú na opravy alebo výmeny čelných skiel tvrdia, že približne 80 % všetkých poškodení od úderov kameňom sa dá jednoducho opraviť. Sklo nie je nutné meniť.


V prípade poistného plnenia je pre poisťovne ekonomicky výhodnejšie zaplatiť poškodenému opravu ako kompletnú výmenu skla.

Zhrnutie

Výmena čelného skla je pre každého vodiča nepríjemnou skúsenosťou. Ak chcete, aby vaša peňaženka neutrpela šok, myslite na havarijné poistenie. Len vďaka tomu nebudete musieť platiť stovky eur v servise.

Miroslav NovysedlakViac článkov autora

Ako sa vám tento článok páčil?

Zdieľať článok

Súvisiace články

 • autá jazdiace po zasneženej ceste
  Auto
  09. decembra 2022|Martina Pisarčíková
  Ako zvládnuť zimu za volantom?

  Zima je jedným z najnáročnejších období pre nejedného vodiča. Poľadovica a nízke teploty zvyšujú riziko dopravnej nehody či inej kolízie, ktorá môže skončiť nešťastím. Ak sa tomu chcete vyhnúť, nezabudnite sa na chladné ročné obdobie správne pripraviť. Ako na to? Máme pre vás praktické tipy.

 • auto-súčiastky
  Auto
  30. novembra 2022|Silvia Múdra
  Vyradenie starého vozidla z evidencie: Aké sú možnosti?

  Priemerná životnosť vozidla je 12 až 15 rokov. Po uplynutí tohto obdobia sa často stáva nepojazdným a je potrebné ho vyradiť z evidencie. Ako takýto proces prebieha? Je možné takéto vozidlo rozpredať na náhradné diely alebo je potrebné ho zošrotovať? Zaujímajú vás poplatky s tým spojené? Všetky odpovede sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

 • vytopené auto na ulici
  Auto
  22. novembra 2022|Dominika Blchová
  Poistenie auta proti živelným pohromám: Aké máte možnosti?

  Na svoje vozidlo si musíte dávať pozor. Nikdy neviete, čo sa mu môže stať. Parkovanie v garáži alebo pri dome však nemusí stačiť. Najlepšie je preto spoľahnúť sa na krytie z poistenia alebo pripoistenia. Takéto zabezpečenie je dôležité hlavne v prípade živelných udalostí. Aké máte možnosti?

 • auto na ceste
  Auto
  11. novembra 2022|Martina Pisarčíková
  Čo je amortizácia auta a čo ju spôsobuje?

  Pri vybavovaní povinného zmluvného alebo havarijného poistenia sa môžete stretnúť aj so slovom amortizácia. Tá môže výrazne ovplyvniť to, ako na vozidlo pozerajú jednotlivé poisťovne a akú výslednú sumu vám za poistku ponúknu. Čo amortizácia znamená a prečo je taká dôležitá?

 • podpis dokumenty rukou
  Auto
  30. októbra 2022|Silvia Múdra
  Ako zrušiť poistnú zmluvu? Vzor dokumentu a rady, ktoré oceníte

  Potrebujete zrušiť poistnú zmluvu? Pripravili sme pre vás návod, ako by ste mali postupovať. V článku nájdete vzor dokumentu na zrušenie poistnej zmluvy, ktorý stačí vyplniť, podpísať a doručiť poisťovni. 

 • červená na semafore
  Auto
  24. októbra 2022|Martina Pisarčíková
  Jazda na červenú či neplatné PZP: Viete, koľko vás to bude stáť?

  Jazda na červenú, neplatné PZP alebo iné menšie či väčšie prehrešky sa mnohokrát nezaobídu bez pokuty. Jej výška sa mení v závislosti od samotného činu, ktorý spáchate a od jeho významnosti. V niektorých prípadoch však finančné vyrovnanie nestačí a vodič prichádza aj o vodičský preukaz. Aký je súčasný sadzobník pokút? Pripravili sme pre vás prehľadný zoznam.

 • diaľničná známka nalepená na čelnom skle auta
  Auto
  10. októbra 2022|Martina Pisarčíková
  Dá sa na Slovensku kúpiť jednodňová diaľničná známka?

  Európsky parlament schválil v apríli tohto roka jednodňovú diaľničnú známku Eurovignette. Jej úlohou je uľahčiť cestovanie najmä vodičom, ktorí využívajú spoplatnené cesty len sporadicky, napríklad z dôvodu cesty na dovolenku. Ako bude jednodňová známka fungovať, koľko bude stáť a kedy sa bude dať kúpiť? Pripravili sme pre vás všetky informácie.

 • Auto
  17. septembra 2022|Richard Zona
  Ako na STK? Všetko, čo potrebujete vedieť

  Kúpili ste si nové alebo ojazdené auto a neviete, kedy s ním treba zájsť na pravidelnú technickú kontrolu? V článku sa dozviete, ako sa na túto povinnosť pripraviť a čo všetko budete k tomu potrebovať.

 • peniaze, kalkualčka, mini autíčko a papiere
  Auto
  05. septembra 2022|Silvia Múdra
  Zdražovanie PZP: Vodiči zaplatia za poistky viac

  Nemáme pre vás dobré správy. Tento rok si priplatíme nielen za potraviny, energie, ale aj za poistenie vozidiel. Pri predlžovaní uzatvorených zmlúv zaplatíme aj o niekoľko desiatok eur naviac. Môže za to hneď niekoľko faktorov.

 • kľúč od auta
  Auto
  28. augusta 2022|Daniel Výcha
  Ako zistiť vek pneumatiky alebo koľko stojí náhradný kľúč od auta? Prinášame auto-moto informácie

  Zaujíma vás, ako zistiť vek pneumatiky, kedy je dobré ich vymeniť alebo koľko stojí náhradný kľúč od auta? Prinášame vám odpovede na najčastejšie otázky, ktoré sa pýta veľké množstvo vodičov.

 • žena s diárom v ruke sediaca za počítačom
  Auto
  17. augusta 2022|Daniel Výcha
  Ako sa objednať na dopravný inšpektorát?

  Návšteva dopravného inšpektorátu sa mnohým ľuďom spája s vybavovaním rôznych dokumentov ohľadom novšieho alebo staršieho vozidla. Ak máte cestu na inšpektorát aj vy, tak ešte predtým, ako vyrazíte, si nezabudnite najprv rezervovať termín. Urobiť tak môžete pohodlne cez internet.

 • žena v aute s vodičským preukazom v ruke
  Auto
  09. augusta 2022|Silvia Múdra
  Zmeny pri získaní vodičského preukazu: Aké sú podmienky?

  Novela zákona o cestnej premávke, ktorá nadobudla účinnosť 1. augusta, priniesla medziiným aj zmeny týkajúce sa veku vodičov, ktorí môžu získať vodičské oprávnenie. Pozrime sa spolu na to, koho sa táto zmena dotkne.

 • dopravná nehoda dvoch áut na ceste
  Auto
  18. júla 2022|Silvia Múdra
  Dopravná nehoda prichádza nečakane. Ako postupovať, keď sa stanete jej svedkom?

  Každá cesta autom je nevyspytateľná. Nikdy neviete, kedy sa môžete stať priamym alebo nepriamym účastníkom dopravnej nehody. V takejto stresujúcej situácii je dobré byť vopred pripravený. V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ako postupovať, ak stanete svedkom nehody. Ako poskytnúť prvú pomoc, privolať záchranku či pomôcť polícii pri vyšetrovaní.

 • nezverejnené evidenčné číslo vozidla
  Auto
  07. júla 2022|Martina Pisarčíková
  Zmeny k novým tabuľkám s EČV: Čo čaká motoristov?

  O nových evidenčných číslach sa začalo hovoriť už v roku 2021. Zmena ich výzoru a používania mala prísť do platnosti v marci 2022. Nestalo sa tak a po najnovších úpravách je v hre ďalší dátum, presnejšie 1. január 2023. Aké zmeny môžu motoristi očakávať?

 • diaľničná známka na aute
  Auto
  30. júna 2022|Diana Kotesová
  Autom na dovolenku: Platnosť diaľničnej známky

  Väčšina Slovákov preferuje cestovanie na dovolenku vlastným autom. Destinácie, ktoré najčastejšie navštevujeme, nám to pohodlne umožňujú. Ak máte v poriadku všetky funkcie vášho vozidla, cesta je často príjemná a rýchla. Nezabúdajte však na určité cestné podmienky v krajinách, do ktorých cestujete. Ide najmä o diaľničnú známku alebo iné alternatívy s tým spojené.

 • dlžník na poistnom
  Auto
  22. júna 2022|Silvia Múdra
  Dlžníci na poistnom, čo všetko vám hrozí?

  Mať dlhy na zdravotnom či sociálnom poistení predstavuje riziko. Fyzické i právnické osoby sú v prípade dlhov zverejňované v zoznamoch dlžníkov. Ako je to však v prípade nezaplatenia povinného zmluvného poistenia? Prečítajte si všetko potrebné o dlžníkoch na poistnom v nasledujúcich riadkoch.

 • dievča na elektrokolobežke
  Auto
  18. júna 2022|Silvia Múdra
  Jazdíte na elektrokolobežke? Aj vy budete potrebovať povinné poistenie

  Majiteľov elektrických kolobežiek čaká nová povinnosť. O necelé dva roky by malo začať platiť nariadenie Európskeho parlamentu, podľa ktorého budú musieť mať používatelia týchto dopravných prostriedkov uzatvorené PZP. Bude sa táto povinnosť týkať aj vás?

 • kontrola PZP cez počítač
  Auto
  12. júna 2022|Diana Kotesová
  Overenie PZP: Ako na to?

  Povinné zmluvné poistenie je zo zákona povinné a musí ho mať uzatvorené každé vozidlo. Jeho platnosť si môžete overiť prostredníctvom online nástrojov, a to bez toho, aby ste niekam chodili. Ako overiť platnosť poistnej zmluvy svojho alebo cudzieho auta? Máme pre vás jednoduchý návod.

 • dopravná nehoda dvoch áut na ceste
  Auto
  06. júna 2022|Diana Kotesová
  Dopravné nehody na Slovensku: Zaujímavosti a štatistiky

  Slovenská republika patrí medzi krajiny, ktoré svojimi štatistikami o dopravných nehodách často lámu rekordy. Polícia avizuje v súvislosti s častými príčinami dopravných nehôd zmenu legislatívy. Poďme sa spolu pozrieť na zaujímavosti z našich ciest.

 • Autoservis
  Auto
  03. júna 2022|Diana Kotesová
  Niektoré škody na aute smie opravovať len autoservis

  S každým novým rokom pribúdajú novinky týkajúce sa osobných vozidiel a cestných zákonov. Začiatkom tohto roka vstúpila do platnosti novela zákona 106/2018 Z. z. o prevádzke vozidiel v cestnej premávke. Táto novela presne špecifikuje opravy na vozidle, ktoré po novom smie opravovať už len autorizovaný autoservis.

 • prepis vozidla online
  Auto
  31. mája 2022|Diana Kotesová
  Objednanie na prepis auta: Ako postupovať pri prepise vozidla online?

  Od roku 2019 je na Slovensku možnosť prepísať vozidlo online. Novela zákona, ktorá tento proces umožnila, zahŕňa určité povinnosti, ktoré musíte splniť na to, aby ste mohli vozidlo prepísať bez návštevy príslušného policajného inšpektorátu. Chcete vedieť, ako prepísať svoje auto online? Máme pre vás praktické tipy.

 • hracie autíčko na stole
  Auto
  31. mája 2022|Richard Zona
  Prihlásenie vozidla z iného okresu: Ako prepísať auto v okrese?

  Kúpa vozidla si vyžaduje nielen finančné prostriedky, ale aj administratívne úkony, ktoré treba vykonať. Tie súvisia najmä s prepisom auta. Medzi prihlásením auta v okrese a z iného okresu sú však rozdiely. Poznáte ich? Povieme si o tom v článku.

 • Dopravná nehoda
  Auto
  20. mája 2022|Silvia Múdra
  Spôsobili ste dopravnú nehodu? S havarijným poistením ste krytý

  Dopravná nehoda sa môže stať behom sekundy. Pokiaľ vznikne len škoda na vozidle, je to ešte ten lepší prípad, pretože veľa vecí vyrieši havarijné poistenie. Ako postupovať v prípade nehody a čo všetko havarijné poistenie pokryje?

 • výstražný trojuholník pri nehode
  Auto
  19. mája 2022|Silvia Múdra
  Aktuálne: Kto hradí škody spôsobené vozidlami z Ukrajiny?

  V dôsledku vojny na Ukrajine sa na slovenských cestách objavuje stále viac ukrajinských automobilov. S ich rastúcim počtom môže dôjsť aj k väčšiemu počtu nehôd spôsobených týmito vozidlami. Takéto škody už od marca uhrádza Slovenská kancelária poisťovateľov zo svojho garančného fondu. Ako to však bude ďalej?

 • nové autá stojace na parkovisku
  Auto
  13. mája 2022|Diana Kotesová
  Kedy treba spraviť STK na novom aute?

  V dnešnej dobe väčšina z nás vlastní vozidlo, ktoré potrebuje na bežný život. Či už ide o pracovnú, alebo súkromnú záležitosť, vyplýva z toho množstvo povinností, ktoré musíte splniť ešte predtým, ako začnete auto používať. Kedy treba spraviť STK na novom aute a čo všetko potrebujete na to, aby ste prihlásili nové vozidlo a prešli všetkými kontrolami?