Lietadlom do Splitu

Split – krásne prímorské mestečko, z ktorého sála príjemná historická atmosféra.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Split

  • Počet obyvateľov: približne 178 tisíc

  • Rozloha:  79,33 km²

  • Mena: chorvátska kuna

  • Časové pásmo: GMT +1

Split - Chorvátsko

Ceny

Väčšina potravín v Splite je v rovnakej cenovej relácii ako u nás, prípadne o 5 – 10 % vyššia. Drahšie sú aj reštauračné služby. Pre lepšiu predstavu, za chlieb zaplatíte približne 0,80 eur, za liter mlieka 0,80 eur a za kilogram syra 7,10 eur.


Bezpečnosť

Bezpečnosť v Splite je veľmi dobrá. Pri dovolenkovaní v tomto meste sa netreba ničoho obávať. Keďže však ide o obľúbenú destináciu, dávajte si pozor na osobné veci, a to najmä na miestach, kde je zvýšený pohyb ľudí.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Splitu?

Letenky do Splitu nie sú príliš drahé. Zvyčajne ich nájdete v cene od 50 eur. Najčastejšie sa letí z Viedne a Krakova. Lety prevádzkujú spoločnosti, ako Ryanair a Wizz Air.

Doprava priamo v Splite je zabezpečená najmä autobusmi. Keďže je rozsiahla, môžete ju využívať aj v iných častiach Chorvátska. 

Druhou možnosťou je prenájom auta. Ide takisto o skvelú možnosť. Mesto je výborne značené. Problém by ste nemali mať ani s parkovaním. Všetko však závisí od toho, kde v meste sa nachádzate. 

Covid-19 a cestovanie do Splitu:

Doklady pri ceste do Splitu

Na cestu do Splitu vám bude stačiť občiansky preukaz. Jeho platnosť nie je po príchode domov nijako obmedzená. Deti, ktoré ešte nemajú občiansky preukaz, budú potrebovať cestovný pas.


TIP

Pred odchodom do Splitu si vybavte cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí, ako napríklad úraz alebo strata batožiny.

Kedy letieť do Splitu?

Do Splitu môžete cestovať celoročne. Okrem ležania na pláži sa v meste dajú spoznávať desiatky pamiatok. Ak však túžite po klasickej letnej dovolenke pri mori, sezóna začína v máji a končí v septembri.

V tomto období sa stretnete s teplotou vzduchu od 22 °C do 30 °C.


Vedeli ste, že...

… v Splite nájdete aj pamiatku zaradenú do UNESCO? Je ňou Diokleciánov palác, ktorý by ste si rozhodne nemali nechať ujsť.

Split – skvelá dovolenka pre každého

Split predstavuje skvelé riešenie v prípade, že neviete, kam na dovolenku ísť. Okrem krásnych pláži poskytuje aj množstvo pamiatok.

K obľúbeným atrakciám a miestam patrí pláž Bačvice, lesopark Marjan  a promenáda Riva. Okrem toho nezabudnite ani na kultúrne podujatia s názvom Splitské leto. Konajú sa počas celého leta.