Lietadlom do New Yorku

New York – jedna z najväčších metropol sveta, ktorá nikdy nespí, láka unikátnymi atrakciami, zaujímavými pamiatkami a nikdy nekončiacimi ulicami.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  New York City

  • Počet obyvateľov: približne 8,42 milióna

  • Rozloha:  783,8 km²

  • Mena: americký dolár

  • Časové pásmo: GMT -5

New York

Ceny

Ceny v New Yorku sú vyššie ako na Slovensku. Najdrahšie vás vyjdú služby, no priplatíte si aj za základné potraviny. Chlieb stojí približne 2,20 eur, liter mlieka 1,50 eur a kilogram miestneho syra 8,70 eur.


Bezpečnosť

New York patrí k mestám, ktoré sú pomerne bezpečné. Všetko však závisí od časti, v ktorej sa nachádzate. Niektoré sú bezpečné viac, iné menej.


Čo by ste mali vedieť pred letom do New Yorku?

Do New Yorku pravidelne lieta niekoľko spoločností. Väčšinu letov zastrešujú Austrian Airlines a British Airways. Ceny akciových leteniek začínajú na hodnote 310 eur.

Dĺžka letu sa odvíja od toho, či máte priamy let, alebo prestupujete. Priame lety netrvajú viac ako 9 hodín.

V meste sa môžete prepravovať viacerými spôsobmi. Z letiska sa do mesta dostanete autobusom s názvom NYC Express Bus, prípadne taxislužbou. 

Okrem nich môžete využívať aj obľúbené metro. Inou alternatívou je klasický autobus. V tomto prípade sa ale pripravte na oveľa dlhšiu cestu kvôli zápcham. Do niektorých častí, ako napríklad Roosevelt Island, sa dostanete lanovkou. Na Staten Island zas loďou, ktorá premáva bezplatne každú polhodinu.

Doklady pri ceste do New Yorku

Na cestu do New Yorku potrebujete cestovný pas. Jeho platnosť musí byť minimálne 6 mesiacov po príchode a musí mať aspoň dve prázdne strany.

Okrem toho si musíte vybaviť aj víza, ktoré nahrádza elektronická autorizácia ESTA.

TIP

Pred odletom si nezabudnite vybaviť kvalitné cestovné poistenie s platnosťou na celý svet. Bude vás kryť v prípade nečakaných situácií.

Kedy letieť do New Yorku?

Počasie v New Yorku je veľmi podobné ako u nás. Vycestovať doň môžete kedykoľvek. Špeciálnu atmosféru si užijete najmä vo vianočnom období. Po meste sa vám však bude veľmi dobre pohybovať na jar a v lete, keď je teplo.


Vedeli ste, že...

… metro v New Yorku má neuveriteľných 469 zastávok na 34 linkách?

New York – dovolenka v betónovej džungli

New York je mestom, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Prejdite všetky známe aj menej známe pamiatky. Medzi ne patrí Metropolitan Museum of Art, pamätník 9/11 či Radio City Music Hall. Užite si dovolenku tak, ako sa patrí.