Lietadlom do Austrálie

Vydajte sa k protinožcom a okúste zmes kultúr, zvykov a divokej prírody zaliatej slnkom.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

 • Oficiálny názov štátu:  Austrálsky zväz

 • Hlavné mesto:  Canberra

 • Počet obyvateľov: približne 25,69 milióna

 • Rozloha:  7 692 000 km2

 • Mena: Austrálsky dolár

 • Časové pásmo: UTC+8 až +10, letný čas UTC+8 až +11

Sydney - Austrália

Ceny

Priemerný plat v Austrálii je v prepočte približne 2 700 €. Po príchode do krajiny sa preto pripravte na dvoj či dokonca štvornásobne vysoké ceny.


Bezpečnosť

Austrália je bezpečnou krajinou. V záujme bezpečnosti by ste sa však mali vyhýbať štvrtiam s vysokou kriminalitou a taktiež by ste mali mať bezpečne uložené fotokópie dokladov.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Austrálie?

V Austrálii sa nachádza viacero veľkých letísk, na ktoré sa môžete dostať z Viedne, Prahy či Budapešti. Z týchto miest sa dostanete do Sydney, Melbourne, Perth aj do Brisbane.

Dĺžka letu závisí nielen na cieľovej destinácii, ale  aj na počte prestupov. Pripravte sa preto minimálne na jeden prestup, no často bývajú aj dva či tri. V takomto prípade strávite na ceste 20 (ak cestujete do Perthu) až 40 hodín (pri lete do Sydney s dvoma prestupmi). 

Ceny leteniek začínajú na sume asi 1000 €, ceny však odrážajú sezónu a cieľovú destináciu. Za letenku tak môžete zaplatiť aj viac ako 2000 €. 

Ak chcete krajinu spoznávať, odporúčame vám požičať si auto. Využiť môžete aj hromadnú dopravu, prípadne vlaky. Na väčšie vzdialenosti je najvýhodnejšie využiť vnútroštátnu leteckú dopravu.

Covid-19 a cestovanie do Austrálie:

Doklady pri ceste do Austrálie

Na vstup do Austrálie potrebujete pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po plánovanom návrate. Táto povinnosť sa vzťahuje aj na deti. 

Víza a ďalšie

 • Do Austrálie potrebujete turistické víza, ktoré majú platnosť 12 mesiacov, bez prerušenia však môžete v krajine zostať maximálne 90 dní.

 • Viac informácií o podmienkach vstupu do Austrálie nájdete na webe ministerstva vnútra.


TIP

Pred odletom si uzatvorte cestovné poistenie, ktoré vás bude kryť v prípade nečakaných udalostí.


Kedy letieť do Austrálie?

Austrália leží na južnej pologuli, takže ročné obdobia sú tu opačne ako na Slovensku. Kým je u nás zima, teploty v Austrálii dosahujú 30 °C. Počas nášho leta sú priemerné austrálske teploty 13 °C. 

 • Leto: Neholdujete vysokým teplotám a nechcete sa potiť pri bazéne? Vyberte sa v lete do Austrálie, kde sú v tom období ideálne teploty na podnikanie výletov do prírody a spoznávanie krajiny.

 • Jar a jeseň: Hlavná turistická sezóna je v období austrálskej jari a jesene, teda od apríla do septembra.

 • Zima:Ak sa rozhodnete vydať sa do Austrálie v zimných mesiacoch, odporúčame vám navštíviť južnú časť. 


Vedeli ste, že...

… ak by ste chceli navštíviť všetky pláže v Austrálii, trvalo by vám to viac ako 20 rokov?

Cestovanie do Austrálie – farebná krajina zaliata slnkom

Rozhodli ste sa navštíviť južnú pologuľu? Pripravte sa na slnečnú krajinu plnú širokých úsmevov, farieb a nádhernej nedotknutej prírody.

Najmenší kontinent, najnižšie položený svetadiel a šiesty najväčší štát sveta – to nie sú iba romantické pláže a svetoznáme pamiatky. Na vašej ceste Austráliou vás stretnú nezabudnuteľné zážitky, koaly aj divoké párty.