Lietadlom do Sicílie

Sicília – obľúbená dovolenková destinácia priťahuje pamiatkami aj čistou priezračnou vodou.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Sicília

  • Hlavné mesto:  Palermo

  • Počet obyvateľov: približne 5 miliónov

  • Rozloha:  25 711 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +1


Sicília - Taliansko

Ceny

Ceny potravín a služieb sú  približne o 35 % vyššie ako u nás. Ubytovanie však môžete nájsť za prekvapivo nízke ceny, a to tesne pred sezónou alebo krátko po nej.

Bezpečnosť

Sicília je bezpečným ostrovom s nízkou kriminalitou. Keďže ide ale o obľúbenú dovolenkovú destináciu, dávajte si pozor na vreckárov. Môžu sa objaviť na preplnených miestach.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Sicílie?

Do Sicílie poskytujú lety cestovné kancelárie väčšinou s pobytom. Ak by ste však chceli letieť sami, viete nájsť letenky do hlavného mesta Palerma alebo do menšieho mesta Catania. Ich cena začína na sume 29 eur.


Let trvá približne dve hodiny. Letí sa z Viedne, zvyčajne leteckými spoločnosťami Ryanair alebo Wizz Air. Prestupov sa báť nemusíte. Väčšina letov je priama.


Doprava na Sicílii je zabezpečovaná autobusmi. Ich výhodou je skvelá cena a vysoká dostupnosť vo všetkých mestách. Okrem nich sú obľúbené aj vlaky, ktoré sa však využívajú ako medzimestské spoje. Nechýba ani možnosť prenajatia auta alebo taxislužby.

Covid-19 a cestovanie do Sicílie:


Doklady pri ceste do Sicílie

Na ostrov Sicília vám bude stačiť občiansky preukaz, ktorý musí platiť počas celej doby cestovania. Inak nie je platnosť nijako podmienená. Cestovný pas budú potrebovať deti, ktoré ešte občiansky preukaz nemajú.


  • Víza na Sicíliu nepotrebujete.

TIP

Ešte predtým, ako opustíte Slovensko, si nájdite výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí.

Kedy letieť do Sicílie?

Dovolenková sezóna na Sicílii začína v druhej polovici mája a končí v prvej polovici októbra. V tomto čase sa môžete tešiť na teplotu vzduchu v rozmedzí od 24 °C do 30 °C


Ostrov je však krásny aj počas iných ročných období. Ak by ste na tomto mieste chceli navštevovať len pamiatky, dovolenku si naplánujte naskorú jar alebo neskorú jeseň.


Vedeli ste, že...

… na Sicílii nájdete aj Schody Turkov? Ide o jednu z najkrajších oblastí provincie Realmonte nachádzajúcej sa na juhu ostrova. Krásny útes získal pomenovanie kvôli početným nájazdom tureckých pirátov.

Sicília – celoročná dovolenka pre každého

Chcete zažiť tú najkrajšiu letnú dovolenku? V tom prípade by ste si mali naplánovať cestu na Sicíliu. Očarí vás nielen počas teplých mesiacov, ale  aj na jeseň či zimu.


Preskúmajte pamiatky, ako napríklad katedrálu z roku 1131 v meste Cefalù, divadlo v hlavnom meste s názvom Massimo či Porta Nuova, krásnu dekorovanú bránu. Nezabudnite ani na oddych, napríklad na krásnej pláži Mondello.