Lietadlom na Thassos

Thassos – najsevernejší grécky ostrov priťahuje pozornosť tyrkysovou vodou a čarovnými plážami.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Thassos

  • Hlavné mesto:  Limenas Thasou

  • Počet obyvateľov: približne 13,77 tisíc

  • Rozloha:  380,1 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +2

Thassos - Grécko

Ceny

Ceny na ostrove Thassos sú vyššie ako na Slovensku. Priplatíte si za služby aj potraviny. Za chlieb zaplatíte približne 1 euro, za liter mlieka 1,45 eur a za pol litra vody 0,65 eur.


Bezpečnosť

Thassos má dlhodobo nízku kriminalitu. Znamená to, že pri ceste na tento ostrov sa netreba ničoho obávať. Zvýšenú pozornosť majte len v prípade davov a množstva ľudí.


Čo by ste mali vedieť pred letom na Thassos?

Letenky na Thassos poskytujú cestovné kancelárie väčšinou spolu s pobytmi v jednotlivých hoteloch. Letenky si však môžete kúpiť aj sami. Treba ale počítať s tým, že na ostrove nie je žiadne letisko

Najlepšie preto spravíte, keď priletíte do jedného z väčších miest. Odtiaľ sa autom alebo autobusom a následne trajektom dostanete na Thassos.

Doprava na Thassose je zabezpečovaná autobusmi. Lepšou voľbou však bude prenájom vozidla.

Covid-19 a cestovanie na Thassos:

Doklady pri ceste na Thassos

V prípade ostrova Thassos platia rovnaké podmienky pre vstup ako do Grécka. Znamená to, že vám bude stačiť občiansky preukaz, ktorý musí byť platný počas celej doby cestovania. Platnosť nie je nijako obmedzená po príchode na Slovensko.

Deti, ktoré občiansky preukaz nemajú, musia mať cestovný pas. Víza na Thassos nepotrebujete.


TIP

Ešte predtým, ako odídete na Thassos, si nezabudnite vybaviť výhodné cestovné poistenie, ktoré vás bude kryť v prípade nečakaných udalostí. K nim patrí napríklad úraz alebo strata batožiny.

Kedy letieť na Thassos?

Na Thassos sa oplatí letieť najmä počas dovolenkovej sezóny. Začína v druhej polovici apríla a končí v novembri. Je tak len na vás, kedy si naplánujete svoj ďalší oddych za hranicami.

Teploty počas sezóny sú v rozmedzí od 20 ºC  (začiatok apríla) do 31 ºC  (júl, august, september).


Vedeli ste, že...

… Thassos má až 115 km pláží?

Thassos – hornatý ostrov, ktorý zaujme

Premýšľate, že by ste Thassosu dali šancu? Robíte dobre.

Dovolenka na Thassose je vhodná pre rodiny s deťmi aj jednotlivcov. Okrem ležania na pláži si užijete aj menšie túry a prechádzky v prírode. Navštívte vrch Ypsarion, múzeum Archaeological Museum of Thassos a jednu z populárnych pláží, ako  Golden Beach. Užite si dovolenku plnými dúškami.