Lietadlom do Grécka

Grécko – obľúbená dovolenková destinácia známa krásnymi plážami, množstvom pamiatok a zábavnými atrakciami.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Grécka republika

  • Hlavné mesto:  Atény

  • Počet obyvateľov: približne 10,72 milióna

  • Rozloha:  131 957 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +2


Mykonos - Grécko

Ceny

Ceny v Grécku sú veľmi podobné ako na Slovensku. Nedávna kríza však spôsobila, že za posledné roky išli trochu vyššie. Priemerná cena za liter mlieka je 1,20 eur, za chlieb 1,40 eur a za dvanásť vajec 2,30 eur.

Bezpečnosť

Grécko nepatrí k nebezpečným krajinám. Keďže však ide o obľúbenú krajinu pre mnohých turistov, dávajte si pozor na vreckárov.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Grécka?

Do Grécka sa dostanete z  Viedne, Budapešti aj Bratislavy. Ceny leteniek sú v zimnom období lacnejšie. Vyjdú vás na 30 eur. V lete si ale priplatíte. Palubný lístok vás bude stáť približne 50 – 60 eur.


Pred vycestovaním si naštudujte, ako sa dostanete z letiska do hotela. Populárne sú medzimestské autobusy, ktoré nie sú príliš drahé. Dopravný poriadok je prehľadný a efektívny, takže sa netreba báť, že by ste mu nerozumeli.


Inou možnosťou sú vlaky, taxislužba alebo prenajatie auta. V takomto prípade počítajte s vyššími sumami.

Covid-19 a cestovanie do Grécka:Doklady pri ceste do Grécka:

Na cestu do Grécka vám postačí občiansky preukaz. Cestovný pas budú potrebovať len deti, ktoré ešte nevlastnia občiansky preukaz. Minimálna doba platnosti dokladov nie je stanovená. Podmienkou je ale platnosť počas cestovania.


  • Víza do Grécka nepotrebujete.


TIP

Ešte predtým, ako opustíte Slovensko, si nájdite výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí.

Kedy letieť do Grécka?

To, kedy by ste mali cestovať do Grécka, sa odvíja od toho, čo v krajine chcete robiť. Ak ste milovníkom vody a túžite po relaxe na pláži, cestujte v rozmedzí mesiacov máj až október. Na druhej strane, ak chcete chodiť po pamiatkach, krajinu môžete navštíviť kedykoľvek počas celého roka.


Vedeli ste, že...

… kdekoľvek sa v Grécku nachádzate, vždy ste maximálne 2 hodiny od mora? Nikdy nie viac.

Grécko – krajina dýchajúca históriou

Túžite po príjemnej dovolenke, ktorá poskytne relax aj možnosť objavovania historických pamiatok? V tom prípade si na cestovateľský zoznam zapíšte Grécko


Pláže, ako Navagio, Myrtos, Porto Katsiki či Simos vás dostanú priezračnou vodou. Pamiatky, ako Akropola v Aténach,  Parthenon, Chrám Dia Olympského a Dilos  zas potešia každého milovníka histórie.