Lietadlom do Kalábrie

Kalábria – luxusná dovolenka pre každého s miernym exotickým nádychom, historickými pamiatkami a krásnymi plážami.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Región Kalábria

  • Hlavné mesto:  Catanzaro

  • Počet obyvateľov: približne 1,9 milióna

  • Rozloha:  15 079 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +1

Kalábria - Taliansko

Ceny

Ceny v Kalábrii sú veľmi podobné ako v celom Taliansku. V priemere sú o 35 % vyššie ako na Slovensku. Za chlieb zaplatíte 1,50 eur, za liter mlieka 1,20 eur a za kilogram syra 11,30 eur.


Bezpečnosť

Kalábria patrí medzi veľmi bezpečné ostrovy. Pri ceste a dovolenkovaní na tomto mieste sa preto nemusíte ničoho báť.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Kalábrie?

Na Kalábriu sa môžete dostať leteckou dopravou. Ceny sú rôzne. V lete vás letenky vyjdú drahšie, v zime zas lacnejšie. Z Viedne sa zvyčajne letí s jedným alebo dvoma prestupmi. Väčšinu letov zabezpečuje spoločnosť KLM Cityhopper.

Po prílete sa do hotelového komplexu, prípadne centra mesta, môžete dostať prenajatým autom. Inou možnosťou je pomerne kvalitná a dobrá verejná doprava. Okrem autobusov sú v Taliansku obľúbené aj vlaky.

Covid-19 a cestovanie do Kalábrie:

Doklady pri ceste do Kalábrie

Na cestu do Kalábrie vám bude stačiť občiansky preukaz. Cestovný pas budú potrebovať deti, ktoré ešte občiansky preukaz nevlastnia. Platnosť nie je nijakým spôsobom obmedzená. Podmienkou je, že doklady musia platiť počas cestovania.

  • Víza nie sú do Kalábrie potrebné.


TIP

Pred odletom si nezabudnite vybaviť výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí, ako napríklad úraz alebo strata batožiny.

Kedy letieť do Kalábrie?

Do Kalábrie sa dá cestovať celoročne, no ak si chcete oddýchnuť na pláži, vyberte si letné mesiace. Od začiatku júna do konca septembra sa dá dobre okúpať, vyskúšať vodné športy a pekne sa opáliť.

Turistom túžiacim vidieť historické pamiatky sa oplatí navštíviť Kalábriu aj mimo sezóny. V tomto období je tu oveľa menej ľudí a väčší pokoj.

Vedeli ste, že...

… jedným z najzaujímavejších miest v Kalábrii sú domy vytesané do skál? Pri návšteve ich rozhodne nevynechajte.

Kalábria – oddych a spoznávanie histórie v jednom

Premýšľate, kam sa najbližšie vydať? Kalábria je jedným zo skvelých miest. Okrem toho, že poskytuje množstvo nádherných pláži, má aj veľa historických pamiatok a zaujímavých miest. K nim patrí napríklad Tropea, mesto postavené na skale, pevnosť Castello Aragonese, mys Capo Vaticano či Parco Nazionale del Pollino.