Lietadlom na Zadar

Zadar – obľúbené chorvátske mesto s pamiatkami, historickými uličkami a upravenými plážami.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Zadar

  • Počet obyvateľov: približne 75 tisíc

  • Rozloha:  25 km²

  • Mena: chorvátska kuna

  • Časové pásmo: GMT +1

Zadar - Chorvátsko

Ceny

Ceny v takmer celom Chorvátsku sú veľmi podobné ako na Slovensku. Zadar je však metropolou a známym mestom. Očakávajte preto drahšie potraviny aj služby. Za chlieb zaplatíte približne 0,80 eur, za liter mlieka 0,80 eur a za kilogram syra 7,10 eur.


Bezpečnosť

Zadar je vo všeobecnosti veľmi bezpečné mesto. V centre, kde je zvýšený pohyb ľudí, si však dávajte pozor na doklady a peniaze.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Zadaru?

Do Zadaru cestuje množstvo ľudí prostredníctvom cestovných kancelárií. Tie vedia okrem leteniek alebo inej dopravy zabezpečiť aj hotel alebo iné ubytovanie.

Ak by ste však chceli dovolenku vo vlastnej réžii, máte možnosť zakúpiť si palubný lístok samostatne, a to v cene už od 26 eur. Väčšinu letov zastrešuje spoločnosť Ryanair. Dĺžka letu je približne 1 – 1,5 hodiny.

Doprava v meste Zadar je zabezpečená autobusmi, prípadne taxislužbou. Inou možnosťou je prenájom vozidla. Centrum si užijete aj na bicykloch alebo pešo.

Covid-19 a cestovanie do Zadaru:

Doklady pri ceste do Zadaru

Na cestu do Zadaru vám stačí občiansky preukaz, ktorý musí byť platný počas celej doby cestovania. Platnosť po návrate nie je nijako obmedzená.

Deti, ktoré ešte nedovŕšili vek 15 rokov a nemajú občiansky preukaz, budú potrebovať cestovný pas.

  • Víza do Zadaru nie sú potrebné.


TIP

Pred odletom si uzatvorte cestovné poistenie, ktoré vás bude kryť v prípade nečakaných udalostí, ako je úraz či strata batožiny.

Kedy letieť do Zadaru?

Dovolenková sezóna v Zadare začína  v polovici mája a končí koncom septembra. V tomto období sa stretnete s príjemnými teplotami, ktoré začínajú na 22 °C a dosahujú hodnoty 30 °C.

V prípade, že by ste do Zadaru išli objavovať len pamiatky, navštívte ho aj počas iných mesiacov. Teplota v decembri či januári neklesá pod 10 °C.


Vedeli ste, že...

… v Zadare stojí najstaršia chorvátska univerzita? Postavená bola v roku 1396.

Zadar – dovolenka v historickom meste

Chceli by ste zaujímavú dovolenku plnú histórie? Navštívte Zadar charakteristický krásnymi uličkami, zaujímavými pamiatkami a nádherne upravenými plážami.

K populárnym miestam patria napríklad Kostol sv. Donáta, Morské varhany či námestie People's Square. Oddýchnite si a nazbierajte nové zážitky.