Lietadlom do Mexika

Mexiko – exotická krajina plná neprebádaných zákutí, historických pamiatok a gurmánskych špecialít sa zapáči každému dovolenkárovi.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Spojené štáty mexické

  • Hlavné mesto:  Mexiko (niekedy označované ako Mexico City)

  • Počet obyvateľov: približne 2,8 milióna

  • Rozloha:  1 973 000 km²

  • Mena: mexické peso

  • Časové pásmo: GMT -6

Cancún - Mexiko

Ceny

Ceny za potraviny v Mexiku sú spravidla lacnejšie o 35 % a služby o 23 %. Za chlieb zaplatíte približne 1,10 eur, za liter mlieka 0,70 eur a za kilogram syra 4 eur.


Bezpečnosť

Bezpečnosť krajiny sa odvíja od toho, kde sa nachádzate. Vo všeobecnosti sa ale dá povedať, že bezpečnostná situácia je dobrá a stabilná. Problémom je vyššia kriminalita v niektorých oblastiach.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Mexika?

Väčšina leteckých spoločností poskytuje lety do hlavného mesta alebo do Cancúnu. Najčastejšie letíte z Viedne a Budapešti, no Austrian Airlines v súčasnosti poskytujú aj lety z Košíc. Cena akciových leteniek začína  na sume 450 eur.

Po prílete do Mexika môžete využívať viaceré možnosti dopravy. Najlacnejšou sú autobusy. Odporúčame si vybrať prvú triedu, ktorá disponuje pohodlnými sedačkami, toaletou a klimatizáciou. Nie je ani príliš drahá.

Ďalšími spôsobmi prepravy sú taxíky a železničná doprava, ktorá sa však využíva skôr v oblasti nákladnej dopravy. Ak by ste chceli prejsť viaceré mexické mestá, prenajmite si auto.

Covid-19 a cestovanie do Mexika:

Doklady pri ceste do Mexika

Na vycestovanie do Mexika vám bude stačiť platný cestovný pas. Musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate. Skontrolujte si však, či v ňom máte dostatok voľných strán na vstupné a výstupné pečiatky.

Víza do Mexika nepotrebujete. Dobre si však uschovajte imigračnú kartu, ktorú dostanete pri vstupe do krajiny. Budú vám ju kontrolovať na letisku pri odchode.


TIP

Okrem leteniek nezabudnite hľadať aj výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade úrazu, straty batožiny a iných nepredvídateľných udalostí.

Kedy letieť do Mexika?

Najlepším časom na cestovanie do Mexika sú mesiace od januára do apríla a následne od polovice októbra do decembra. V tomto období nie sú denné teploty príliš vysoké. Neobmedzujú vás v bežných činnostiach.

Od polovice mája do prvej polovice októbra by ste sa mali cestovaniu do Mexika vyhýbať. Denné teploty dosahujú takmer 40 °C.


Vedeli ste, že...

… v Mexiku sa rozpráva až 68 domorodými jazykmi?

Mexiko – tropická dovolenka pre milovníkov tepla

Mexiko je známe svojimi vysokými teplotami a krásnymi plážami. K najobľúbenejším patria Tulum, Akumal, Holbox a Cancún

Do cestovateľského zoznamu si nezabudnite zapísať aj atrakcie, ako Chichen Itzá a Frida Kahlo Museum. Užite si pravú exotickú dovolenku v Mexiku aj vy.