Lietadlom na Elbu

Elba – taliansky ostrov s nádhernou prírodou, nekonečnými plážami a krásnymi prírodnými zákutiami uspokojí potreby každého turistu.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Elba

  • Provincia:  Livorno

  • Súostrovie:  Toskánske ostrovy

  • Počet obyvateľov: približne 31,5 tisíc

  • Rozloha:  224 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +1

Elba - Taliansko

Ceny

Ceny potravín na ostrove Elba sú o niečo vyššie ako na Slovensku. Za chlieb tu zaplatíte 1,60 eur, za liter mlieka 1,20 eur a za kuracie mäso (1 kilogram) 9,40 eur.


Bezpečnosť

Ostrov Elba je vo všeobecnosti veľmi bezpečný. Pri plánovaní dovolenky a cestovaní sa tak nemáte čoho obávať.


Čo by ste mali vedieť pred letom na Elbu?

Väčšina aeroliniek poskytuje lety z Viedne do mesta Pisa. Na ostrov sa následne môžete dopraviť autobusom, prípadne autom a trajektom. Cena týchto leteniek je od 30 eur vyššie.

Inou možnosťou je let na Malorku do mesta Calvià alebo na ostrov Korzika do mesta Bastia. Ceny leteniek na tieto ostrovy sú však drahšie. Vyjdú vás na viac ako 200 eur.

Covid-19 a cestovanie na Elbu:

Doklady pri ceste na Elbu

Na cestu na ostrov Elba vám postačí platný občiansky preukaz. Cestovný pas budú potrebovať len deti, ktoré občiansky preukaz nevlastnia.

Ostrov Elba nemá žiadne obmedzenia v platnosti. Jedinou podmienkou je, že doklad musí byť platný počas cestovania.


TIP

Pred odletom nezabudnite na uzatvorenie výhodného cestovné poistenie. Kryje vás nielen v situáciách, keď sa zraníte, ale aj vtedy, keď stratíte batožinu alebo stornujete zájazd.

Kedy cestovať na Elbu?

Dovolenku na ostrove Elba si užijete najmä v letných mesiacoch. Sezóna tu začína v júni a končí na prelome septembra a októbra. Počas leta sa môžete tešiť na vysoké teploty a príjemne teplú vodu.

Ak by ste na ostrov leteli len z dôvodu pamiatok, pokojne ho navštívte aj počas  jari, jesene či zimy.


Vedeli ste, že...

… Napoleon Bonaparte odišiel do exilu práve na ostrov Elba, kde strávil 10 mesiacov?

Elba – príjemná dovolenka pre každého

Ostrov Elba poskytuje desiatky možností, ako stráviť voľný čas. Okrem plávania a vodných športov si užijete aj historické pamiatky a rôzne atrakcie.

K najpopulárnejším plážam, ktoré sa oplatí navštíviť, patria Sant'Andrea Beach, Spiaggia di Sansone a Spiaggia di Barabarca. V rámci atrakcií určite vyskúšajte miestne ochutnávanie vína, cyklovýlet alebo strávte celé poobedie na kajaku.