Lietadlom do Ischie

Ischia – menší ostrov nachádzajúci sa v západnej časti Neapolského zálivu poskytuje turistom príjemnú klímu a množstvo slnečných dní.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Ischia

  • Hlavné mesto:  Ischia

  • Počet obyvateľov: približne 60,3 tisíc

  • Rozloha:  46,3 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +1

Ischia - Taliansko

Ceny

Ceny na Ischii sú vyššie ako u nás, niekedy dokonca až o 30 %. Viac zaplatíte nielen za služby, ale aj za potraviny. Chlieb stojí približne 1,10 eur, liter mlieka 1,18 eur a kilogram syra 11 eur.


Bezpečnosť

Ischia je bezpečný ostrov vhodný pre jednotlivcov i deti. Keď teda plánujete dovolenku, nemusíte sa ničoho báť. Dôležité je ale mať sa na pozore v centre mesta, kde je veľa ľudí, aby ste neprišli o peniaze alebo doklady.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Ischie?

Na ostrov Ischia sa môžete dostať viacerými spôsobmi. Zvyčajne sa letí z Viedne do Neapolu. Odtiaľ sa viete na ostrov dostať autobusom alebo autom a následne trajektom.

Lety poskytujú spoločnosti, ako Ryanair alebo Wizz Air. Ich cena je od 40 eur vyššie. Dĺžka letu je približne 1,5 hodiny.

Covid-19 a cestovanie do Ischie:

Doklady pri ceste do Ischie

Na cestu do Ischie vám bude stačiť len občiansky preukaz. Cestovný pas musia mať deti, ktoré ešte občiansky preukaz nevlastnia. Okrem toho neexistujú žiadne obmedzenia v platnosti. Podmienkou je len, aby doklad platil počas cestovania.

  • Do Ischie nepotrebujete víza.


TIP

Spolu s kúpou letenky si nezabudnite zaobstarať aj cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných situácií, ako je úraz alebo strata batožiny.

Kedy letieť do Ischie?

Do Ischie sa oplatí letieť najmä v lete, presnejšie  od júna do septembra. Ak by ste sa však na ostrov neprišli kúpať, ale objavovať zaujímavé zákutia, navštíviť ho môžete počas celého roka.

V lete sú na ostrove maximálne teploty v hodnote  30 ºC. V zime klesajú na približne 10 ºC.Vedeli ste, že...

… Ischia ukrýva množstvo minerálnych prameňov? Je to vďaka sopečnému pôvodu ostrova.

Ischia – malý ostrov s desiatkami možností, ako tráviť voľný čas

Láka vás Ischia, no nie ste si istí, či je to niečo pre vás? Odhoďte svoje obavy. Ostrov poskytuje nielen historické pamiatky, ale takisto nádherné pláže. Priezračnú vodu nájdete napríklad na pláži Citara a v zálive Sorgeto.