Lietadlom na Sarti

Sarti – malé rybárske mestečko známe krásnou plážovou promenádou uprostred skalnatého zálivu, ktorá priťahuje turistov z celého sveta.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Sarti

  • Počet obyvateľov: približne 1,2 tisíc

  • Rozloha:  53,384 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +2

Sarti - Grécko

Ceny

Väčšina potravín v mestečku Sarti je v rovnakej cene ako na Slovensku, prípadne o niečo vyššia. Dovolenka by vás tak nemala vyjsť príliš draho.


Bezpečnosť

Sarti je známe nízkou kriminalitou, čo znamená, že ide o vhodnú destináciu pre jednotlivcov i rodiny s deťmi.


Čo by ste mali vedieť pred letom na Sarti?

Dovolenku v Sarti poskytujú cestovné kancelárie spravidla ako zájazd. Letenky priamo do mesta nenájdete. Najlepšou možnosťou je letieť do jedného z väčších miest Grécka, odkiaľ sa do Sarti dostanete autobusom, vlakom alebo prenajatým autom.

Letecké spoločnosti, ako napríklad Ryanair, ponúkajú lety z Viedne do Solúna, ktoré je od Sarti vzdialené približne 140 km. Letenky stoja od 45 eur vyššie.

Covid-19 a cestovanie na Sarti:

Doklady pri ceste na Sarti

Pri vstupe do Sarti platia rovnaké podmienky o dokladoch ako v iných gréckych mestách. Základom je občiansky preukaz, ktorý musí byť platný po celú dobu cestovania. Deti, ktoré občiansky preukaz ešte nevlastnia, potrebujú cestovný pas.

Minimálna platnosť dokladov po návrate stanovená nie je. Víza v Grécku nie sú potrebné.


TIP

Ešte predtým, ako odletíte, nezabudnite na cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí, ako napríklad úraz, strata batožiny alebo storno.

Kedy letieť na Sarti?

Sarti je dovolenkovou destináciou. Sezóna začína v apríli, kedy teploty dosahujú 20 °C a končí v októbri. Najvyššie denné teploty dosahujú 28 – 29 °C a bývajú charakteristické pre júl, august a začiatok septembra.


Vedeli ste, že...

… Sarti sa považuje za Karibik Grécka? Bývalé rybárske mestečko je charakteristické tyrkysovou vodou a bielymi plážami.

Sarti – exotická dovolenka v malom mestečku

Sarti bolo v minulosti malé mestečko, no dnes ide o obľúbenú dovolenkovú destináciu. K populárnym plážam v okolí patria Platania, Goa a Armenistis. Všetky sú charakteristické priezračnou vodou, čistými plážami a skvelým vybavením. Užite si tohtoročnú dovolenku a oddýchnite si na Sarti aj vy.