Lietadlom na Krym

Krym – známy polostrov s množstvom pamiatok a zaujímavou históriou vhodný pre každého milovníka aktívnej aj relaxačnej dovolenky.

cestovní pojištění hory, zima

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Krymský polostrov

  • Hlavné mesto:  Simferopol

  • Počet obyvateľov: približne 2,01 milióna

  • Rozloha:  27 000 km²

  • Mena: ruský rubeľ, ukrajinská hrivna

  • Časové pásmo: GMT +3

Krymský polostrov

Ceny

Ceny na Kryme sú veľmi podobné ako na Slovensku. Za niektoré služby si budete musieť priplatiť, no nie o veľa.


Bezpečnosť

Krym je vo všeobecnosti pre bežných turistov bezproblémový a bezpečný. Pozor by ste si však mali dať na aktuálnu situáciu, ktorá vyplýva z napätých vzťahov medzi Ukrajinou a Ruskom.


Čo by ste mali vedieť pred letom na Krym?

Na Krym sa môžete dostať pomerne jednoducho a pohodlne. Do hlavného mesta pravidelne premáva niekoľko leteckých spoločností. K obľúbeným patria Wizz Air či Ryanair, charakteristické nízkymi a príťažlivými cenami.

Cesta na Krym môže byť v súčasnosti obmedzená. Letenky sa preto hľadajú náročnejšie.

Keď sa na Krym dostanete, preprava po polostrove je celkom ľahká. Na výber máte viacero možností. Najlacnejšou sú autobusy, medzimestské trolejbusy a lanovky. Samozrejme, existuje tu aj prenájom vozidiel a taxislužby.

Covid-19 a cestovanie na Krym:

Doklady pri ceste na Krym

Pri ceste na Krym budete potrebovať len cestovný pas. Jeho platnosť musí byť minimálne 3 mesiace po návrate. Deti musia mať tiež svoj vlastný cestovný pas.

  • Víza na Krym nepotrebujete. Na polostrove sa bez nich môžete zdržiavať po dobu 90 dní.


TIP

Nikdy neviete, čo sa môže stať. Buďte preto pripravení aj na nepredvídateľné situácie, ako napríklad úraz alebo strata batožiny. Vybavte si výhodné cestovné poistenie.

Kedy letieť na Krym?

Na Krym môžete letieť celoročne. Ide o destináciu, ktorá nie je obmedzená počasím. V lete sa vám však jednotlivé miesta a pamiatky budú objavovať lepšie, ako v zime pri nízkych teplotách.

Ak by ste sa chceli na Kryme kúpať, počítajte s nižšími teplotami Čierneho mora. Spravidla dosahuje maximálne 23 °C.


Vedeli ste, že...

… na Kryme objavíte krásne a perfektne zachované kamenné mestá zo stredoveku?

Krym – polostrov plný prekvapení

Krym je skvelým miestom na letnú dovolenku aj aktívny výlet. V ústrety vyjde  každému turistovi. Ak ste sa rozhodli, že tomuto polostrovu dáte šancu, na zoznam pamiatok si zapíšte Swallow's Nest, Gora Ay Petri aj Livadia Palace. Okrem toho vás môže zaujať aj Mys Fiolent, Vorontsov Palace či The Khan's Palace.