Lietadlom na Korziku

Korzika – kombinácia gýčovo azúrového mora, nekonečných pláží a historických uličiek, ktorá vásdostane.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Collectivité Territoriale de Corse

  • Hlavné mesto:  Ajaccio (neoficiálne)

  • Počet obyvateľov: približne 339 tisíc

  • Rozloha:  8 722 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +1

Korzika - Francúzsko

Ceny

Ceny na Korzike sú vyššie ako na Slovensku. Priplatíte si nielen za služby, ale aj za základné potraviny. Za chlieb zaplatíte približne 1,20 eur, za liter mlieka 0,90 eur a za kilogram syra 13 eur.


Bezpečnosť

Korzika je vo všeobecnosti veľmi bezpečným ostrovom. Dávajte si ale pozor na vreckárov, ktorých je v centrách väčších miest v letnej sezóne veľa.


Čo by ste mali vedieť pred letom na Korziku?

Na Korziku sa dostanete veľmi jednoducho, a to leteckou spoločnosťou. Zvyčajne sa letí z Viedne do mesta Bastia. Dĺžka letu je spravidla len 2 hodiny, no musíte počítať s prestupom, ktorý vie celú cestu predĺžiť aj na 10 či 12 hodín.

Keď na Korziku priletíte, najlepším riešením je prenajať si auto. Ide o najkomfortnejší spôsob, ako sa dostať do hotela alebo centra mesta.

Covid-19 a cestovanie na Korziku:

Doklady pri ceste na Korziku

Na vstup na ostrov Korzika vám bude stačiť platný občiansky preukaz. Cestovným pasom sa budú musieť preukázať deti, ktoré ešte nemajú občiansky preukaz. 

Platnosť nie je na Korzike špeciálne udávaná. Podmienkou je, že doklad musí platiť počas celej cesty tam aj späť.

  • Na Korziku nepotrebujete víza.


TIP

Ak chcete predísť rôznym problémom, uzatvorte si výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných komplikácií.

Kedy letieť na Korziku?

Počasie na Korzike je najlepšie od začiatku júna do konca septembra. V tomto čase sa tu viete okúpať, pekne opáliť a vyskúšať rôzne vodné športy. Ak cestujete na Korziku len z dôvodu pamiatok, ostrov môžete navštíviť kedykoľvek.


Vedeli ste, že...

… Korzika sa označuje aj za európsky Karibik? Je to najmä z dôvodu jej neskutočne krásnych pláží a čistej vode.

Korzika – exotická dovolenka len kúsok od nás

Túžite navštíviť exotické miesto, no nechce sa vám letieť tisícky kilometrov? Navštívte Korziku, ktorá sa nachádza len kúsok od nás. Ostrov vám poskytne nielen nekonečné pláže, ale aj zaujímavé prírodné zákutia, ako napríklad  Calanques de Piana, Bavella či Parc naturel régional de Corse.