Lietadlom do Talianska

Taliansko – populárna dovolenková destinácia plná historických pamiatok a zaujímavých atrakcií.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Talianska republika

  • Hlavné mesto:  Rím

  • Počet obyvateľov: približne 59,55 milióna

  • Rozloha:  301 340 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +1

Varenna, Taliansko

Ceny

Taliansko je známe tým, že je drahé. Pripravte sa preto na ceny, ktoré sú v priemere o 35 % vyššie ako na Slovensku. Za chlieb tu zaplatíte približne 1,50 eur, za liter mlieka 1,20 eur a za kilogram syra 11,30 eur.


Bezpečnosť

Taliansko je bezpečnou krajinou. Pri cestovaní sa preto nemusíte ničoho báť. Dávajte si ale pozor na vreckárov, ktorí sa objavujú najmä na miestach, kde je zvýšený pohyb ľudí.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Talianska?

Letenky do Talianska nie sú drahé. Nájdete ich v sume už od 20 eur. Zvyčajne sa letí z Viedne, Bratislavy alebo Budapešti. Priletieť môžete do Ríma, Bologne alebo do iného známeho a väčšieho mesta.

Verejná doprava v Taliansku je zabezpečená najmä vlakmi, ktoré slúžia na medzimestské cestovanie. Nechýba však ani metro, ktoré patrí k najrýchlejším spôsobom, ako sa dostať z jednej časti mesta do druhej.

Zabúdať netreba ani na autobusy, trolejbusy a električky. V malých mestách si môžete okrem auta požičať aj skútre, menšie motorky alebo bicykle.

Covid-19 a cestovanie do Talianska:

Doklady pri ceste do Talianska

Na cestu do Talianska vám stačí platný občiansky preukaz. Jeho platnosť po návrate nie je nijako obmedzená. Deti, ktoré ešte občiansky preukaz nevlastnia, musia mať cestovný pas.

  • Do Talianska nepotrebujete víza.


TIP

Spolu s letenkami si nezabudnite vybrať aj výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí, ako napríklad úraz či strata batožiny.

Kedy letieť do Talianska?

Taliansko je krajinou, do ktorej môžete letieť kedykoľvek. V prípade, že by ste si chceli užiť vodu a pláže, dovolenku plánujte od mája do septembra. 

V tomto období budete mať najlepšie počasie. Teploty sa pohybujú od 23 ºC do 30 ºC.


Vedeli ste, že...

… v Taliansku nájdete najväčší počet pamiatok UNESCO? Spolu ich je viac ako 50.

Taliansko – dovolenka, ktorá poskytne každému niečo iné

Taliansko je krajinou, ktorá poskytne každému niečo iné. Jej dlhé pieskové pláže a čistá voda sú ako stvorené pre milovníkov plávania a slnenia. 

Na druhej strane, nechýbajú ani historické pamiatky a krásne uličky v mestách. Sú ako stvorené pre tých, ktorí preferujú aktívnu dovolenku. Naplánujte si leto v Taliansku a užite si relax s rodinou či priateľmi.