Lietadlom do Londýna

Londýn – najväčšie mesto Anglicka so stovkami pamiatok, zaujímavými miestami a charakteristickými červenými autobusmi si rozhodne zamilujete.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Londýn

  • Počet obyvateľov: približne 8,98 milióna

  • Rozloha:  1 572 km²

  • Mena: britská libra

  • Časové pásmo: GMT +0

Londýn - Anglicko

Ceny

Ceny potravín a služieb sú v Londýne vyššie. Je teda potrebné počítať s tým, že výlet do tohto mesta vás vyjde drahšie. Za chlieb zaplatíte približne 1,10 eur, za liter mlieka 0,95 eur a za balenie menšieho syra 2,30 eur.


Bezpečnosť

Bezpečnosť je v Londýne na celkom dobrej úrovni. Je ale treba počítať s vreckármi, ktorých je na rušných miestach veľa. Dávajte si pozor na peniaze aj doklady.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Londýna?

Aj napriek tomu, že ceny potravín a služieb sú v Londýne vysoké, letenky do tohto mesta sú zvyčajne lacné. Akciové varianty stoja od 20 eur vyššie. Lety prevádzkujú spoločnosti, ako Wizz Air, Ryanair, EasyJet či British Airways.

Dĺžka letu nepresahuje viac ako 2,5 hodiny. Letí sa zvyčajne priamo, a to z Viedne, Bratislavy, Košíc či Krakova.

Doprava v Londýne je rôzna. Z letiska sa do centra môžete dostať vlakom. Po meste sa následne viete pohybovať pešo, prípadne metrom alebo dvojposchodovým autobusom, tzv. doubledeckerom.

Covid-19 a cestovanie do Londýna:

Doklady pri ceste do Londýna

Na cestu do Londýna vám bude stačiť len platný občiansky preukaz. Cestovný pas bude potrebovať len dieťa, ktoré nedovŕšilo 15. rok života a nevlastní občiansky preukaz. Podmienka v platnosti je len jedna. Stačí, aby bol doklad platný počas celej doby cestovania.

  • Víza potrebujú len občania Slovenskej republiky, ktorí cestujú za účelom štúdia alebo práce.


TIP

Ešte predtým, ako vycestujete, si nezabudnite vybaviť výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť aj v nepredvídateľných situáciách.

Kedy letieť do Londýna?

Do Londýna môžete cestovať celoročne. Na jar a jeseň však čakajte so zvýšeným počtom zrážok, čo vás môže limitovať v spoznávaní mesta. Výber ročného obdobia je však čisto na vás a vašich plánoch.

Vedeli ste, že...

… British Museum sa považuje za jedno z najväčších a najdôležitejších múzeí? Prvýkrát bolo otvorené pre verejnosť v roku 1759.

Londýn – mesto plné zaujímavých historických pamiatok a zákutí

Londýn je mesto, ktoré by mal raz za život navštíviť každý. Objavíte tu krásne historické pamiatky a dychvyrážajúce miesta. K nim patrí Tower of London, Natural History Museum, Victoria and Albert Museum a, samozrejme, Buckinghamský palác. Stavte na Londýn aj vy a odneste si množstvo zážitkov z jednej z najväčších metropol sveta.