Lietadlom do Chorvátska

Chcete si oddýchnuť pri Jadranskom mori, no niekoľkohodinová cesta autom vás neláka? Vydajte sa do Chorvátska lietadlom.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov štátu:  Chorvátska republika

  • Hlavné mesto:  Záhreb

  • Počet obyvateľov: približne 4,047 milióna

  • Rozloha: 56 594 km2

  • Mena: Euro (od 1. 1. 2023)

  • Časové pásmo: UTC+1, letný čas UTC+2

Brač - Chorvátsko

Ceny

Jedným z dôvodov, prečo je dovolenka v Chorvátsku u Slovákov taká obľúbená, sú priaznivé ceny porovnateľné s tými, na aké sme zvyknutí u nás.


Bezpečnosť

Bezpečnosť v Chorvátsku je na vysokej úrovni, o čom svedčí aj znížená miera kriminality v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Chorvátska?

Do Chorvátska sa najpohodlnejšie dostanete  z Bratislavy, Viedne a Budapešti.

Z Bratislavy premáva linka do len hlavného mesta  Záhreb, ak teda plánujete dovolenku pri mori, využite spojenie z Viedne alebo Budapešti.

Z Budapešti sa dostanete do Zadaru, ktorý je obklopený množstvom maličkých prímorských mestečiek a dedín. Ak si požičiate auto, môžete pohodlne cestovať medzi jednotlivými miestami a lákavými plážami. 

Do Zadaru sa dostanete aj z viedenského letiska, ktoré však ponúka ešte viac možností. Letieť môžete aj južnejšie do Splitu alebo Dubrovníku

Ceny leteniek a trvanie letu sa odvíja od dátumu a cieľovej destinácie. Ak natrafíte na akciovú ponuku, do Zadaru môžete letieť za menej ako 30 €. Do južných častí Chorvátska si zaletíte za necelých 70 €

Covid-19 a cestovanie do Chorvátska:

Doklady pri ceste do Chorvátska

Na vstup do Chorvátska vám postačí občiansky preukaz alebo cestovný pas. 

Víza a ďalšie

  • Pre dovolenku v Chorvátsku nepotrebujete víza.


TIP

Ešte predtým, ako opustíte Slovensko, si nájdite výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí.

Kedy letieť do Chorvátska?

Ak si chcete užiť horúce počasie, teplé more a nefalšovanú turistickú sezónu, Chorvátsko navštívte počas letných mesiacov. Od júla do začiatku septembra tu prevládajú vysoké teploty, takže domov sa vrátite vykúpaní a dohneda opálení.

V prípade, že sa chcete vyhnúť preplneným plážam, davom ľudí a neznesiteľným teplotám, vyberte sa na dovolenku do Chorvátska krátko pred zahájením, prípadne po ukončení sezóny. Už koncom mája sú teploty v krajine príjemné a hoci je more ešte chladné, otužilci si užijú aj kúpanie. 


Vedeli ste, že...

… neďaleko Zadaru sa nachádza neobývaný ostrov Galešnjak, ktorý je pre svoj netradičný tvar prezývaný aj ostrov lásky?

Cestovanie do Chorvátska – tradičná destinácia celkom inak

Myslíte si, že Chorvátsko už poznáte a nemá vám čo nové ponúknuť? Omyl. Vydajte sa do Chorvátska lietadlom a spoznajte túto krajinu celkom inak.

Objavte prírodné krásy tejto bohatej krajiny, navštívte takmer neznáme ostrovy a historické pamiatky a ochutnajte gastronomické špeciality.