Lietadlom do Thajska

Thajsko – exotická krajina plná tajomstiev, s nádhernými prírodnými zákutiami a pamiatkami.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Thajské kráľovstvo

  • Hlavné mesto:  Bangkok

  • Počet obyvateľov: približne 69,8 milióna

  • Rozloha:  513 120 km²

  • Mena: thajský baht

  • Časové pásmo: GMT +7

Tthajsko

Ceny

Ceny v Thajsku nie sú príliš vysoké. V porovnaní so Slovenskom si priplatíte maximálne o 10 %. Za chlieb zaplatíte približne 1 euro, za liter mlieka 1,20 eur a za kilogram syra 15 eur.


Bezpečnosť

Thajsko patrí ku krajinám, ktoré majú pomerne stabilnú bezpečnostnú situáciu, a to najmä vo veľkých mestách, kde platia prísne bezpečnostné opatrenia.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Thajska?

Letenky do Thajska nie sú príliš lacné. Akciové varianty začínajú na sume 419 eur. Zvyčajne sa letí s jedným prestupom, prípadne úplne bez neho. 

Lety zabezpečujú viaceré letecké spoločnosti. Najčastejšie sú to Finnair, Austrian Airlines a Lufthansa. Odlieta sa z Budapešti a Viedne.

Doprava v Thajsku je rôzna. Obľúbená je najmä železničná doprava, ktorá slúži ako medzimestský spoj. Vo veľkých mestách, ako napríklad v Bangkoku, je takisto metro. Ak si trúfate, môžete si prenajať auto.

Covid-19 a cestovanie do Thajska:

Doklady pri ceste do Thajska

V prípade, že do Thajska cestujete na menej ako 30 dní, ste oslobodení od vízovej povinnosti. To ale platí len vtedy, keď do krajiny vstupujete cez medzinárodné letisko. Ak vstupujete cez pozemný hraničný prechod, táto doba sa skracuje na 15 dní.

Okrem toho budete potrebovať cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov odo dňa vstupu a s dvoma voľnými stranami.


TIP

Pred odletom si uzatvorte cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí.

Kedy letieť do Thajska?

Do Thajska môžete letieť celoročne. Dôvodom sú veľmi príjemné teploty počas všetkých ročných období. Priemerná denná teplota je  30 – 32 ºC

Treba však vedieť, že v čase od apríla do októbra je v krajine vyšší počet zrážok. Najdaždivejšími mesiacmi sú júl, august a september.


Vedeli ste, že...

… v Thajsku sa nachádza najobľúbenejšie golfové stredisko v Ázii? Jeho názov je Pattaya a nájdete tu až 20 golfových ihrísk.

Thajsko – dovolenka v trópoch

Máte radi tropické teploty? V tom prípade je Thajsko pre vás ako stvorené.

Okrem ležania na pláži by ste však mali navštíviť aj niektoré pamiatky a atrakcie. K nim patrí napríklad bývalá kráľovská rezidencia The Royal Grand Palace. Očarí vás aj chrám Wat Arun či národný park s názvom Khao Yai.

Ak by ste však predsa len chceli zostať pri vode, stavte na pláž Railay či Koh Lipe. Užite si pravú dovolenku  v Thajsku.