Lietadlom do Dubrovníka

Dubrovník – mesto dýchajúce históriou s množstvom pamiatok, atrakcií a zaujímavých zákutí.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Dubrovník

  • Počet obyvateľov: približne 42,6 tisíc

  • Rozloha:  21,35 km²

  • Mena: chorvátska kuna

  • Časové pásmo: GMT +1


Dubrovník - Chorvátsko

Ceny

Ceny v Dubrovníku sú veľmi podobné ako v celom Chorvátsku. Počas letnej sezóny sú spravidla o niečo vyššie. Za bežné potraviny zaplatíte ako v slovenských supermarketoch. Liter mlieka vás vyjde na približne 0,60 eur, chlieb 1,30 eur.

Bezpečnosť

Dubrovník je bezpečnou destináciou. Pri cestovaní do tohto mesta sa nemusíte ničoho obávať.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Dubrovníka?

Do mesta Dubrovník sa zvyčajne lieta z Viedne. Ceny klasických leteniek nájdete v cene od 80 eur. Ceny akciových variantov sa pohybujú v cenách od 20 eur.


Dĺžka letu z Viedne do Dubrovníka trvá približne hodinu a pol. Po prílete spravíte najlepšie, keď si prenajmete auto. Do hotelového komplexu, prípadne iného typu ubytovania, sa tak dostanete najrýchlejšie.


V Dubrovníku môžete využiť aj verejnú dopravu. Turisti využívajú najčastejšie linky č. 1., 4. a 5.

Covid-19 a cestovanie do Dubrovníka:


Doklady pri ceste do Dubrovníka

Na cestu do Dubrovníka vám bude stačiť platný občiansky preukaz. Víza ani cestovný pas nepotrebujete. Deti, ktoré občiansky preukaz nemajú, musia mať pas.


Platnosť cestovných dokladov nie je pri cestovaní do Chorvátska obmedzená. Jedinou podmienkou je, aby boli platné v čase cestovania.


TIP

Pred odchodom do Dubrovníka si nezabudnite vybaviť výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v nečakaných a rizikových situáciách.

Kedy letieť do Dubrovníka?

Chorvátsky Dubrovník je obľúbenou letnou destináciou. Najlepšie si ho užijete, keď ho navštívite v období od začiatku júla do konca septembra. Ak by vás však zaujímali len pamiatky a nechcete sa kúpať, cestu si naplánujte aj na jar či jeseň.


Vedeli ste, že...

… od roku 1979 je Dubrovník zaradený do svetového dedičstva UNESCO?

Dubrovník – skvelá letná dovolenka za príjemnú cenu

Dubrovník je mestom ako stvoreným pre jednotlivcov i rodiny. Na svoje si prídu nielen milovníci vody, ale aj tí, ktorí chcú vidieť historické pamiatky. Veľkou pýchou mesta je Kostol sv. Blažeja z 18. storočia a Veľká Onofriova fontána.


Za zmienku rozhodne stoja aj pláže ako Banje, Lapad a Copacabana. Všetky sú charakteristické rušnou atmosférou a výbornou kvalitou vody.