Lietadlom do Amsterdamu

Oddýchnite si od ruchu veľkomesta a ponorte sa do magických uličiek holandskej metropoly.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

 • Oficiálny názov štátu:  Holandsko

 • Hlavné mesto:  Amsterdam

 • Počet obyvateľov: približne 14,44 miliónov

 • Rozloha:  41 526 km2

 • Mena: euro

 • Časové pásmo: UTC+1, letný čas UTC+2

Amsterdam - Holandsko

Ceny

Za potraviny, pohonné hmoty, oblečenie či ubytovanie si v Holandsku priplatíte, nakoľko ceny sú tu výrazne vyššie než na Slovensku.

Bezpečnosť

Holandsko je považované za bezpečnú krajinu. To isté platí aj o hlavnom meste tejto krásnej krajiny. Vždy si ale dávajte pozor na svoje osobné veci a nenoste pri sebe príliš veľkú hotovosť.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Amsterdamu?

Na amsterdamské letisko Schiphol, ktoré sa nachádza zhruba 15 km od centra mesta, sa dostanete z Viedne, Prahy, prípadne Budapešti. Let trvá približne hodinu a pol a cena za spiatočnú letenku začína na sume 60 €.

Z letiska sa do Amsterdamu dostanete pohodlne vlakom. 15-minútová cesta vás bude stáť 4 – 5 €. Vlak stojí priamo na vlakovej stanici v centre mesta.

Najobľúbenejším spôsobom dopravy po Amsterdame je jednoznačne bicykel. Ak neplánujete výlety mimo mesto, nepotrebujete si požičiavať auto. Okrem bicyklamôžete využiť aj mestskú hromadnú dopravu alebo loď.

Covid-19 a cestovanie do Amsterdamu:

Doklady pri ceste do Amsterdamu

Na cestu do Holandska vám stačí platný občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Víza a ďalšie

 • Do Holandska nepotrebujete víza.

 • Ak plánujete pobyt dlhší ako 90 dní, ste povinný registrovať sa na príslušnom úrade.


TIP

Pred odletom si uzatvorte cestovné poistenie, ktoré vás bude kryť v prípade nečakaných udalostí.

Kedy letieť do Amsterdamu?

Počasie v Holandsku je ovplyvnené oceánskym podnebím – zimy sú teplejšie, v lete je priemerná teplota približne 24 °C. Pripravte sa však na vysokú vlhkosť, častý dážď a silnejší vietor.

 • Leto: Nižšie teploty v lete sú ako stvorené na spoznávanie tajomných zákutí mesta, návštevy galérií, múzeí či vychytených barov.

 • Jar a jeseň: Koncom mája je počasie v Amsterdame stabilné a vy si tak užijete slnečné dni bez častých zrážok a kvitnúce tulipány.

 • Zima:Ak si trúfnete na menej priaznivé zimné počasie, odmenou vám bude nádherná vianočná atmosféra, menej turistov a nižšie mimosezónne ceny.


Vedeli ste, že...

... v Amsterdame môžete navštíviť dom Anny Frankovej?

Cestovanie do Holandska – Amsterdam nikdy nespí

Vydajte sa do mesta jedinečnej architektúry, romantických zákutí, rozkvitnutých tulipánov, vodných kanálov a zažite nezabudnuteľnú atmosféru na vlastnej koži.

Amsterdam patrí k mimoriadne obľúbeným mestám, a to nielen pre množstvo pamiatok a krásnych miest, ale aj vďaka uvoľnenej atmosfére. 

Ochutnajte typické holandské pivo v jednej z mnohých miestnych krčiem, zapáľte si cigaretu a zadívajte sa na večne plynúci tok rieky a jej mesta.