Lietadlom do Paríža

Paríž – jedno z najromantickejších miest priťahuje pozornosť svojimi uličkami, atrakciami a známymi pamiatkami.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Paríž

  • Počet obyvateľov: približne 2,16 milióna

  • Rozloha:  105,4 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +1

Paríž - Francúzsko

Ceny

Ceny v Paríži sú o takmer polovicu vyššie ako u nás. Najviac si priplatíte za služby, no lacné nie sú ani potraviny. Za chlieb zaplatíte približne 1,23 eur, za liter mlieka 0,90 eur a za kilogram syra 13 eur.


Bezpečnosť

Paríž má podobne, ako iné európske mestá, dobrú bezpečnostnú situáciu. V centre, kde je viac ľudí, si ale dávajte pozor na peniaze a doklady.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Paríža?

Letenky do Paríža nie sú vôbec drahé. Akciové typy nájdete v cene od 26 eur. Väčšinu letov pokrývajú spoločnosti, ako Ryanair, Air France či Austrian Airlines. Lety sú spravidla priame a netrvajú viac ako 2,5 hodiny.

Keď do mesta prídete, môžete využívať autobusy, metro, bicykle alebo taxíky. Posledná možnosť vás vyjde najdrahšie. Ak by ste sa potrebovali dostať do blízkeho okolia, viete si kúpiť lístky na tzv. RER. Ide o expresnú regionálnu sieť rýchlovlakov.

Covid-19 a cestovanie do Paríža:

Doklady pri ceste do Paríža

Pri cestovaní do Paríža vám stačí len platný občiansky preukaz. Cestovný pas potrebujú deti, ktoré ešte nedovŕšili vek 15 rokov a občiansky preukaz nemajú. Platnosť dokladu nie je nijako špeciálne obmedzená. Podmienkou je, aby platil počas cestovania.

Francúzske úrady okrem občianskeho preukazu vyžadujú aj doklad o zdravotnom poistení.


TIP

Pred vycestovaním do Paríža si vybavte kvalitné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade akýchkoľvek nečakaných situácií.

Kedy letieť do Paríža?

Počasie v Paríži je veľmi podobné ako na Slovensku. Navštíviť ho môžete celoročne. To, ktoré ročné obdobie si vyberiete, je čisto na vás. Na prechádzanie mestom však bude s veľkou pravdepodobnosťou najlepšia jar alebo leto. Paríž má však nezameniteľnú atmosféru aj počas Vianoc.


Vedeli ste, že...

… v Paríži nájdete neuveriteľných 1 803 pamiatok a až 173 múzeí?

Paríž – romantická dovolenka pre každého

Paríž je mestom, ktoré by ste minimálne raz v živote mali navštíviť. Priťahuje zaujímavými miestami a atrakciami,  ako Eiffelova veža, Louvre, Notre-Dame, Champs-Élysées či Luxemburské záhrady. Naplánujte si dovolenku do tohto mesta a zažite to všetko na vlastnej koži.