Lietadlom do Portugalska

Portugalsko – jedna z najnavštevovanejších krajín sveta láka krásnymi pamiatkami, zaujímavými zákutiami a chutnou gastronómiou.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Portugalská republika

  • Hlavné mesto:  Lisabon

  • Počet obyvateľov: približne 10,31 milióna

  • Rozloha:  92 212 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +0

Portugalsko

Ceny

Pri cestovaní do Portugalska sa nemusíte báť príliš veľkých cenových rozdielov. Potraviny a služby bývajú spravidla len o 10 % vyššie. Za chlieb zaplatíte približne 1 euro, za liter mlieka 0,60 eur a za kilogram miestneho syra 7,60 eur.


Bezpečnosť

Portugalsko má nízku kriminalitu. Vďaka tomu môžete očakávať minimálne bezpečnostné riziká. Na miestach so zvýšeným počtom ľudí si však dávajte pozor na osobné veci.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Portugalska?

Letenky do Portugalska nie sú drahé. Najlacnejšie nájdete v cenách už od 47 eur. Let bez prestupu by mal trvať maximálne 3,5 hodiny. Väčšinu letov pokrýva Wizz Air a Ryanair. Letí sa zvyčajne z Viedne.

Keď sa do Portugalska dostanete, môžete využívať viaceré druhy dopravy. Autobusová doprava je na vysokej úrovni, nehovoriac o skvelých cenách. Ak by ste však chceli ušetriť, stavte na vlaky. Sú o niečo lacnejšie. Nechýba ani možnosť prenajatia vozidiel alebo objednanie taxíka.

Covid-19 a cestovanie do Portugalska:

Doklady pri ceste do Portugalska

Pri cestovaní do Portugalska vám bude stačiť platný občiansky preukaz. Cestovný pas vybavte deťom, ktoré ešte občiansky preukaz nemajú. Dĺžka pobytu nie je obmedzená.

Víza do Portugalska nie sú potrebné. Platnosť dokladov nie je limitovaná. Podmienkou ale je, aby boli platné počas cestovania.


TIP

Pri plánovaní dovolenky nezabúdajte na výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v situáciách, ako úraz, storno alebo strata batožiny.

Kedy letieť do Portugalska?

Portugalsko je známe tým, že má príjemné stredomorské podnebie. Priemerná ročná teplota na kontinentálnej časti je 8 – 12 °C.

  • Leto: Na juhu krajiny sa teploty pohybujú v hodnote od 38 – 40 °C. Ide tak o ideálne počasie na kúpanie.

  • Zima: Teploty v zime klesajú približnena 15 °C počas dňa a 8 °C v noci.

V lete si môžete v Portugalsku užívať klasickú letnú dovolenku. V zime je zas počasie ako stvorené na chodenie po pamiatkach.


Vedeli ste, že...

… Portugalsko je najzápadnejším bodom Európy?

Portugalsko – dovolenka v lete aj zime

Portugalsko je skvelou voľbou pre každého, kto chce cestovať celoročne. V lete si užijete kúpanie a opaľovanie, v zime zas pamiatky. Z nich nevynechajte Palácio Nacional da Pena, Belémsku vež, Kláštor hieronymitov či Porto Cathedral. Naberte nové sily v jednej z najnavštevovanejších krajín aj vy.