Lietadlom na Rhodos

Rhodos – obľúbený grécky ostrov lákajúci dlhými plážami, priezračnou vodou a skvelým počasím počas celého roka.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Rhodos (príp. Rodos)

  • Hlavné mesto:  Rhodos

  • Počet obyvateľov: približne 115 tisíc

  • Rozloha:  1 401 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +2

Rhodos - Grécko

Ceny

Ceny na Rhodose sú vyššie ako na Slovensku. Z tohto dôvodu sa pripravte, že za služby aj bežné potraviny si priplatíte. Chlieb na tomto mieste stojí približne 0,80 eur, liter mlieka 1,20 eur a kilogram syra 7,70 eur.


Bezpečnosť

Bezpečnosť na Rhodose je podobne, ako v iných európskych mestách a krajinách, veľmi dobrá. Počas dovolenkovej sezóny sa však môže v centrách miest vyskytovať vyšší počet vreckárov. Dávajte si preto pozor na svoje osobné veci.


Čo by ste mali vedieť pred letom na Rhodos?

Na Rhodos sa dostanete zvyčajne leteckou dopravou. Lety poskytujú viaceré aerolinky. Patria k nim Austrian Airlines, Ryanair a Wizz Air. Cena akciových palubných lístkov sa pohybuje od 30 do 95 eur.

Dĺžka letu bez prestupov predstavuje zvyčajne 2 – 3 hodiny. Letí sa z viacerých miest, najčastejšie  Budapešti a Viedne.

Keď sa na Rhodos dostanete, môžete využívať viaceré spôsoby dopravy. Verejná doprava je zastúpená len vo forme autobusov. Ceny lístkov na kratšie vzdialenosti sa pohybujú v cenách od 2 – 3 eur. Komfortnejším variantom je požičanie auta. Na deň zaň zaplatíte 30 – 35 eur.

Covid-19 a cestovanie na Rhodos:

Doklady pri ceste na Rhodos

Keď sa rozhodnete vycestovať na Rhodos, budete potrebovať len platný občiansky preukaz. Deti, ktoré ešte nedovŕšili vek 15 rokov a nemajú občiansky preukaz, budú potrebovať cestovný pas.

Na vstup na Rhodos nepotrebujete víza.


TIP

Ešte predtým, ako odletíte, si vybavte výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v situáciách, ako napríklad úraz, storno či strata batožiny.

Kedy letieť na Rhodos?

Dovolenková sezóna na Rhodose začína koncom apríla a končí začiatkom novembra. V tomto období môžete na západnom pobreží počítať s príjemnými, niekedy až tropickými teplotami, a to v rozmedzí od 28 do 32 ºC. Na východnom pobreží sú teploty približne o 2 stupne vyššie.

Vedeli ste, že...

… Rhodos má počas roka až 300 slnečných dní?

Rhodos – exotická dovolenka za skvelú cenu

Rhodos predstavuje príjemnú a krásnu dovolenku za skvelú cenu. Okrem piesočnatých pláží s čistou vodou sa môžete tešiť aj na zaujímavé miesta. K nim patrí napríklad Rodoský kolos, Palace of the Grand Master of the Knights of Rhodes a Archaeological Museum of Rhodes. Užite si dovolenku tak, ako sa patrí.