Lietadlom do Košíc

Košice – metropola východu a druhé najľudnatejšie mesto Slovenska s množstvom historických pamiatok, ktoré si zamilujete.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Košice

  • Počet obyvateľov: približne 239 tisíc

  • Rozloha:  242,8 km²

  • Časové pásmo: GMT +1

Košice - Slovensko

Ceny

Ceny v Košiciach sú spravidla o niečo nižšie ako na západnom Slovensku.


Bezpečnosť

Košice sú pomerne bezpečným miestom. Odráža sa to najmä na zvyšovaní počtu bezpečnostných kamier a aplikácii ďalších opatrení.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Košíc?

Do Košíc sa môžete dostať pohodlne viacerými typmi dopravy. Obľúbené sú najmä vlaky, ktoré predstavujú pomerne lacnú možnosť. Okrem nich sa vo veľkom využívajú aj autobusy.

Treťou a najpohodlnejšou alternatívou je letecká doprava. Do Košíc sa môžete dostať napríklad z Viedne, a to spoločnosťami Ryanair a Austrian Airlines. Ceny akciových palubných lístkov začínajú na cene 10 eur.

Po príchode do Košíc viete na presúvanie využívať verejnú dopravu, prípadne taxislužby. Tie sú však na rozdiel od MHD oveľa drahšie. Mesto si môžete prejsť takisto pešo.

Covid-19 a cestovanie do Košíc:

Aktuálne informácie o podmienkach vstupu do mesta v súvislosti s ochorením Covid-19 nájdete na oficiálnej webovej stránke Korona.gov.sk. 

Doklady pri ceste do Košíc

Na cestu do Košíc vám bude stačiť platný občiansky preukaz. Jeho platnosť nie je nijakým spôsobom obmedzená. Podmienkou je len to, aby bol platný počas celého cestovania.


TIP

Pred odletom do Košíc si nezabudnite vybaviť kvalitné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných situácií, ako napríklad úraz, strata batožiny či storno zájazdu.

Kedy letieť do Košíc?

Do Košíc môžete letieť kedykoľvek počas roka. Všetko závisí od toho, aké máte plány. V lete sa vám budú jednotlivé zákutia spoznávať lepšie. V zime má zas mesto svoje charakteristické čaro.


Vedeli ste, že...

… Košiciam bol udelený prvý európsky erb? Stalo sa tak v roku 1369.

Košice – mesto plné možností

Košice poskytujú každému niečo iné. Sú charakteristické množstvom historických pamiatok, ktoré by ste nemali pri návšteve vynechať. K nim patria napríklad Dóm svätej Alžbety, ZOO Košice, Východoslovenské múzeum, Východoslovenská galéria či Slovenské technické múzeum.

Ak by ste chceli viac prírody, stavte na Botanickú záhradu UPJŠ alebo DinoPark. V zime sa oplatí navštíviť Jahodnú, obľúbené lyžiarske stredisko.