Lietadlom do Zanzibaru

Zanzibar – krásny ostrov ležiaci pri juhovýchodnom pobreží Afriky je charakteristický nádhernými plážami a čistou vodou.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Unguja

  • Hlavné mesto:  Zanzibar City (známy aj ako Stone Town)

  • Počet obyvateľov: približne 1,50 milióna

  • Rozloha:  2 461 km²

  • Mena: tanzánsky šiling

  • Časové pásmo: GMT +3

Zanzibar

Ceny

Ceny na Zanzibare sú rôzne. Zvyčajne však platí, že sú nižšie ako na Slovensku. Za chlieb zaplatíte približne 0,55 eur, za liter mlieka 1,23 eur a za kilogram syra 9,96 eur.


Bezpečnosť

Zanzibar je bezpečnou krajinou. Pri cestovaní sa preto netreba ničoho báť. Pozor by ste si mali dávať len v centrách väčších miest, kde je vyšší pohyb ľudí. Môžu sa tu objavovať vreckári.


Čo by ste mali vedieť pred letom na Zanzibar?

Na Zanzibar sa viete dostať pohodlne leteckou dopravou. Letenky však nie sú veľmi lacné. Akciové varianty začínajú na sume 479 eur. Pripraviť sa musíte tiež na to, že počas dovolenkovej sezóny sa môžu ceny líšiť a byť vyššie.

Väčšinu letov na Zanzibar poskytujú spoločnosti, ako Ethiopian Airlines či Qatar Airlines. Dĺžka letu je rôzna. Všetko predlžujú prestupy v počte jeden až dva.

Doprava je na Zanzibare riešená viacerými spôsobmi. Klasikou je tradičný zanzibarský autobus charakteristický nízkymi cenami. Komfort tu však nečakajte. Problémom je takisto plán odchodov, ktorý prakticky neexistuje. Čakanie sa tak niekedy môže natiahnuť aj na niekoľko hodín.

Inou možnosťou je prenájom auta, prípadne taxíky. Tie sú však dostupné len vo väčších mestách.

Covid-19 a cestovanie na Zanzibar:

Doklady pri ceste na Zanzibar

Na cestu na Zanzibar budete potrebovať cestovný pas s platnosťou ešte 6 mesiacov po návrate z krajiny a dvoma voľnými stranami. Ak toto váš pas nespĺňa, je potrebné vybaviť si nový.

Druhou podmienkou sú víza. Turistický typ si môžete kúpiť po prílete alebo po príchode priamo na hranici. Dá sa tak však urobiť aj vopred online.


TIP

Pred odletom na Zanzibar si uzatvorte výhodné  cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí.

Kedy letieť na Zanzibar?

Na Zanzibar sa oplatí letieť najmä v čase dovolenkovej sezóny, ktorá trvá od mája do februára. Vo všeobecnosti sa však dá ostrov navštíviť počas celého roka.

Teploty počas sezóny sú v rozmedzí od 29 °C do 32 °C.


Vedeli ste, že...

… na Zanzibare je až 25 upravených pláží?

Zanzibar – exotická dovolenka, ktorú si zamilujete

Túžite po exotickej dovolenke? V tom prípade dajte Zanzibaru šancu. Ostrov sa pýši krásnymi plážami, priezračnou vodou a lagúnami ako z filmov. Okrem toho si môžete užívať aj rôzne vodné športy, chutné jedlá a dych berúce prírodné zákutia.