Lietadlom na Korfu

Korfu – prázdninový raj, ktorý patrí k najkrajším regiónom v Grécku vás zaujme nekonečnými plážami a nádherne čistou vodou.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Korfu

  • Hlavné mesto:  Kerkyra (známe aj ako Corfu Town)

  • Počet obyvateľov: približne 2,8 milióna

  • Rozloha:  585,3 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +2

Corfu - Grécko

Ceny

Ceny na ostrove Korfu sú veľmi podobné ako v celom Grécku. Znamená to, že sú o niečo vyššie ako na Slovensku. Za chlieb zaplatíte 0,80 eur, za liter mlieka 1,20 eur a za kilogram syra 7,70 eur.


Bezpečnosť

Ostrov Korfu patrí medzi bezpečné miesta. Je preto vhodný pre rodiny s deťmi aj pre jednotlivcov.


Čo by ste mali vedieť pred letom na Korfu?

Do hlavného mesta ostrova Korfu, Kerkyry, sa dostanete leteckou dopravou. Letenky sú lacné. Nájdete ich v cene už od 25 eur. Samozrejme, počas letnej sezóny musíte očakávať vyššie sumy.

Väčšinu letov prevádzkujú dve letecké spoločnosti – Wizz Air a Ryanair. Letí sa z Bratislavy, Viedne, Budapešti, Krakova a Katovíc. Dĺžka letu je približne 1,5 – 2 hodiny.

Na Korfu sa môžete prevážať verejnou dopravou, presnejšie autobusmi. Rozdeľujú sa na dva typy. Jedným je Blue bus, ktorý predstavuje MHD po meste. Druhým je Green bus, zabezpečujúci medzimestské spoje. Inou možnosťou je požičanie auta alebo využitie taxislužby.

Covid-19 a cestovanie na Korfu:

Doklady pri ceste na Korfu

Na vstup na ostrov Korfu vám bude stačiť platný občiansky preukaz. Cestovný pas potrebujú deti, ktoré ešte nedosiahli vek 15 rokov a nemajú občiansky preukaz. Platnosť dokladov nie je špeciálne udávaná. Podmienkou je, aby boli aktuálne a platné počas cestovania.

  • Na Korfu nepotrebujete víza.


TIP

Nikdy neviete, čo sa počas dovolenky stane. Nemali by ste preto zabúdať na cestovné poistenie s výhodným krytím.

Kedy letieť na Korfu?

Grécko má mierne klimatické pásmo s pomerne vysokými teplotami počas celého roka. V lete sa stretnete s hodnotami okolo 40 °C. Cestovať sa preto odporúča najmä tesne pred začiatkom leta alebo krátko po ňom. V zime sú teploty nižšie. Klesajú na hodnoty 15, niekedy dokonca až na 5 °C.

Vedeli ste, že...

… Korfu je najsevernejším zo všetkých gréckych ostrovov? Na jeho podnebí sa to však nijakým spôsobom neodzrkadľuje.

Korfu – dovolenka snov na malom ostrove

Korfu je ostrov, ktorý má pre každého niečo. Ak stále neviete, kam na letnú dovolenku, je výbornou možnosťou. Pri cestovaní nezabudnite navštíviť obľúbené pláže, ako Paleokastritsa, Sidari, Ipsos či Agios Gardios. Ak dávate prednosť historickým pamiatkam, navštívte napríklad Achillion či Mon Repos Estate.