Lietadlom na Hvar

Hvar – historický chorvátsky ostrov s priezračnou vodou, nádhernými plážami a charakteristickými historickými pamiatkami.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Hvar

  • Hlavné mesto:  Hvar

  • Počet obyvateľov: približne 11,1 tisíc

  • Rozloha:  297,5 km²

  • Mena: chorvátska kuna

  • Časové pásmo: GMT +1

Hvar - Chorvátsko

Ceny

Ceny na Hvare sa príliš nelíšia od cien v celom Chorvátsku. Znamená to, že sú veľmi podobné ako slovenské. Počas letnej sezóny však môžete očakávať mierne zvýšenie. Liter mlieka vás vyjde približne na 0,60 eur, chlieb na 1,30 eur.


Bezpečnosť

Ostrov Hvar je veľmi bezpečným miestom. Pri plánovaní dovolenky sa nemusíte báť žiadnych rizík.


Čo by ste mali vedieť pred letom na Hvar

Väčšina leteckých spoločností poskytuje letenky do miest, ako Split, Záhreb alebo Zadar. Odtiaľ sa viete autobusom a následne trajektom dostať na ostrov.

Ceny leteniek sú v zimnom období nižšie. Vyjdú vás približne na 25 eur. V lete si trochu priplatíte. Palubný lístok stojí približne 50 eur.

Po prílete sa môžete do hotela alebo centra mesta dostať verejnou dopravou. Na Hvare je pomerne obľúbená a často využívaná. Nie je ani drahá. Inou alternatívou je taxislužba alebo prenajatie auta.

Covid-19 a cestovanie na Hvar:

Doklady pri ceste na Hvar

Na cestu na ostrov Hvar vám bude stačiť len platný občiansky preukaz. Cestovný pas budete musieť vybaviť deťom, ktoré občiansky preukaz ešte nemajú. Platnosť dokladov nie je stanovená. Podmienkou je, aby platili počas cesty.

  • Víza na Hvar nepotrebujete.


TIP

Pred odchodom na Hvar si nezabudnite vybaviť výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí.

Kedy letieť na Hvar?

Ak túžite po dovolenke pri mori, Hvar navštívte v období od júna do septembra. Počas týchto mesiacov sa môžete tešiť na slnečné počasie, teplo a takmer žiadne zrážky. Na druhej strane, ak chcete objavovať len pamiatky, Hvar navštívte kedykoľvek počas roka.


Vedeli ste, že...

… Hvar sa označuje za najslnečnejší ostrov Chorvátska?

Hvar – príjemná dovolenka pre jednotlivcov aj rodiny

Hvar poskytuje každému niečo iné. Rodinám rezorty so špeciálnymi službami, ktoré budú vyhovovať rodičom aj deťom. Jednotlivcom zaujímavé atrakcie a historické pamiatky. 

K nim patrí napríklad pevnosť Španjola, kostol Franciscan Monastery a kostol svätého Štefana. Navštívite ostrov aj vy a užite si voľno tak, ako sa patrí.