Lietadlom do Španielska

Španielsko – exotická dovolenka nielen pri mori, ktorá láka cestovateľov po celom svete.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Španielske kráľovstvo

  • Hlavné mesto:  Madrid

  • Počet obyvateľov: približne 47,35 milióna

  • Rozloha:  505 990 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +1

Valencia -Španielsko

Ceny

Ceny v Španielsku sú približne o 30 – 45 % vyššie ako na Slovensku. Preto sa pripravte, že dovolenka vás bude niečo stáť. Za chlieb tu zaplatíte približne 0,95 eur, za liter mlieka 0,80 eur a za kilogram syra 9,30 eur.


Bezpečnosť

Bezpečnostná situácia v Španielsku je dobrá. Krajina má nižšiu kriminalitu, vďaka čomu je vhodná pre jednotlivcov i rodiny s deťmi. 


Čo by ste mali vedieť pred letom do Španielska?

Do Španielska nájdete letenky za nižšie aj vyššie ceny. Všetko závisí od toho, či cestujete počas sezóny, alebo po nej. Lacné varianty palubných lístkov začínajú spravidla na sume 26 eur. Zvyčajne sa letí bez prestupov, prípadne len s jedným. Let bez prestupov netrvá viac ako 2,5 hodiny.

Doprava priamo v Španielsku je rôzna. Najlacnejšiu možnosť predstavuje autobus, no medzimestské spoje skvelo pokrývajú aj vlaky. Keďže po území krajiny vedie viac ako 15-tisíc kilometrov diaľnic, pokojne si prenajmite aj auto.

Covid-19 a cestovanie do Španielska

Doklady pri ceste do Španielska

Počas cestovania do Španielska vám bude stačiť občiansky preukaz. Jeho platnosť nie je po príchode domov nijako obmedzená. Deti, ktoré ešte nedosiahli vek 15 rokov, budú potrebovať cestovný pas.

Na turistický pobyt, ktorý nepresiahne viac ako 90 dní, nepotrebujete žiadne víza.


TIP

Ešte predtým, ako opustíte Slovensko, si nájdite výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí.

Kedy letieť do Španielska?

Do Španielska môžete cestovať celoročne. To, aké obdobie si vyberiete, závisí na tom, čo plánujete robiť. Ak si chcete zaplávať a oddýchnuť na pláži, návštevu si naplánujte v období od polovice mája do polovice októbra. V tomto čase sa stretnete s teplotami 22 – 32 ºC.


Vedeli ste, že...

… Španielsko je najväčším producentom oleja? Vyrába až 43 % svetovej produkcie.

Španielsko – exotika na dosah

Či už idete do Španielska za exotikou, alebo túžite radšej po objavovaní zaujímavých miest, Španielsko je pre vás ako stvorené. Okrem krásnych pláží poskytuje aj zaujímavé pamiatky a miesta.

K obľúbeným atrakciám patria Sagrada Familia, Park Güell či Alhambra. Navštívte ich všetky a užite si Španielsko aj vy.