Lietadlom do Prahy

Praha – nádherné mesto s historickým centrom, stovkami pamiatok a nespočetným množstvom spôsobov, ako tráviť voľný čas.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Praha

  • Počet obyvateľov: približne 1,31 milióna

  • Rozloha:  496 km²

  • Mena: česká koruna

  • Časové pásmo: GMT +1

Praha

Ceny

Ceny v Prahe sú o niečo vyššie ako na Slovensku. Priplatíte si za služby aj základné potraviny. Chlieb stojí približne 1,55 eur, liter mlieka 0,80 eur a kilogram miestneho syra 7,50 eur.


Bezpečnosť

Bezpečnostná situácia je v celom Česku pomerne dobrá. V centre Prahy, kde je vyšší pohyb ľudí, si ale dávajte pozor na osobné veci.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Prahy?

Do Prahy môžete letieť viacerými leteckými spoločnosťami. Väčšinu letov zastrešuje Austrian Lines, prípadne Ryanair. Zvyčajne sa letí z Viedne a Košíc. Dĺžka letu závisí od toho, odkiaľ letíte. Zvyčajne to však nie je viac ako 1,5 hodiny. Ceny palubných lístkov do Prahy začínajú na sume 42 eur.

V Prahe môžete využívať verejnú dopravu, ktorá je zložená z autobusov, električiek a metra. Nechýba ani možnosť prenajatia vozidla a objednanie taxislužieb.

Covid-19 a cestovanie do Prahy:

Doklady pri ceste do Prahy

Na cestu do Prahy vám bude stačiť platný občiansky preukaz. Cestovný pas budú potrebovať deti, ktoré ešte občiansky preukaz nemajú. Platnosť dokladov nie je limitovaná. Podmienkou je, aby boli platné počas celej doby cestovania.

  • Víza do Prahy nepotrebujete.


TIP

Pred odletom si nezabudnite vybaviť výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných situácií, ako je úraz, storno či strata batožiny.

Kedy letieť do Prahy?

Počasie v Prahe je veľmi podobné ako na Slovensku. Znamená to, že do mesta môžete cestovať celoročne. To, ktoré ročné obdobie zvolíte, sa odvíja od toho, čo plánujete robiť.

Na prechádzanie po meste a pamiatkach je dobré zvoliť jar a leto, keď sú teploty vyššie. Do Prahy sa však oplatí ísť aj v zime. Počas Vianoc má nezameniteľnú atmosféru.


Vedeli ste, že...

… Pražský hrad sa nachádza v Guinessovej knihe rekordov? Dostal sa do nej vďaka svojej veľkosti. Považuje sa za najväčší historický hrad na svete.

Praha – historické mesto s množstvom pamiatok

Túžite vidieť krásne historické pamiatky a zaujímavé atrakcie určené pre dospelých aj deti? V tom prípade navštívte Prahu. Nevynechajte ani Pražský hrad, Karlov most a Pražský orloj. Užite si dovolenku tak, ako sa patrí, len kúsok za slovenskými hranicami.