Lietadlom na Island

Island – čarovná krajina s neuveriteľnou prírodou, zákutiami a miestami, ktoré vám vyrazia dych.

cestovní pojištění hory, zima

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Island

  • Hlavné mesto:  Reykjavík

  • Počet obyvateľov: približne 366 tisíc

  • Rozloha:  103 tisíc km²

  • Mena: islandská koruna

  • Časové pásmo: UTC +0

Blue Lagoon na Islande

Ceny

Ceny na Islande sú podstatne vyššie ako na Slovensku. Najviac sa odrážajú v službách, no rozdiely si všimnete aj pri nakupovaní základných potravín. Chlieb vás vyjde na 2,50 eur, liter mlieka na 1,10 eur a kilogram miestneho syra na 12,42 eur.


Bezpečnosť

Island sa vo všeobecnosti považuje za veľmi bezpečnú krajinu. Chváli sa nízkou kriminalitou.


Čo by ste mali vedieť pred letom na Island?

Aj napriek tomu, že Island je pomerne drahou krajinou, letenky nájdete za nízke ceny. Akciový typ vás vyjde približne na 75 eur. Drahšie varianty stoja od 100 eur vyššie.

Do hlavného mesta Islandu sa letí zvyčajne z Krakova, Viedne a Budapešti. Väčšinu lacných letov prevádzkuje spoločnosť Wizz Air.

Po prílete do krajiny sa do cieľovej destinácie dostanete viacerými spôsobmi. Samozrejmosťou je verejná doprava. Okrem toho si môžete prenajať auto alebo využiť taxislužby. Tu ale očakávajte vyššie ceny.

Covid-19 a cestovanie na Island:

Doklady pri ceste na Island

Na Island môžete vycestovať na základe platného občianskeho preukazu. Cestovný pas bude potrebovať dieťa, ktoré občiansky preukaz ešte nevlastní. Dávajte si ale pozor, doklad musí byť platný minimálne 3 mesiace po príchode na Slovensko.

Na Island nepotrebujete žiadne víza. V krajine sa môžete pohybovať 90 dní bez registrácie.


TIP

Spolu s letenkou si zaobstarajte aj výhodné cestovné poistenie. Je dôležité v prípade nečakaných situácií, ako napríklad úraz alebo strata batožiny.

Kedy letieť na Island?

Počasie na Islande vo veľkom ovplyvňuje Golfský prúd. Zimy sú miernejšie na juhu, kde teploty dosahujú 2 ºC. V nížinách a na horách sú ale oveľa nižšie, často v hodnote -5 ºC. V lete sa zas pripravte na časté výkyvy počasia a dažde.

Vedeli ste, že...

… na Islande nežijú komáre a hady?

Island – mierumilovná krajina s nádhernou prírodou

Nie ste príliš milovníkom ležania na pláži a túžite po dovolenke plnej dobrodružstva? Navštívte Island s nádhernou prírodou. Pri spisovaní miest, ktoré chcete navštíviť, nezabudnite na Blue Lagoon Iceland, Gullfoss, Skógafoss či Národný park Þingvellir.