Lietadlom do Vietnamu

Vietnam – krajina plná dychvyrážajúcich miest, netradičnej atmosféry, chutného jedla a množstva pamiatok.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Vietnamská socialistická republika

  • Hlavné mesto:  Hanoj

  • Počet obyvateľov: približne 97,34 milióna

  • Rozloha:  331 690 km²

  • Mena: dong

  • Časové pásmo: GMT +7

Vietnam

Ceny

Ceny vo Vietname sú nižšie ako na Slovensku. V niektorých prípadoch tam nájdete ceny nižšie aj o 85 %. Počítajte ale s tým, že v známych a veľkých mestách sú ceny za služby aj bežné potraviny vyššie.

Za chlieb zaplatíte približne 0,70 eur, za liter mlieka 1,20 eur a za kilogram syra 8,20 eur.


Bezpečnosť

Vietnam sa z pohľadu turistov berie ako bezpečná krajina. Na miestach s vyšším pohybom ľudí je ale dobré dávať si pozor na osobné veci. Objavujú sa tu vreckári.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Vietnamu?

Letenky do Vietnamu nie sú príliš lacné. Akciové varianty nájdete v cenách od 560 eur vyššie. Zvyčajne sa letí z Viedne do Hanoj alebo Hočiminovho Mesta.

Vo väčšine prípadov sa stretnete s letmi s jedným prestupom, ktoré trvajú zvyčajne do 16 hodín.

Najlepším spôsobom prepravy vo Vietname je motorka. Nie každý si však na ňu trúfne. Inou možnosťou je prenájom auta. V takýchto prípadoch ale čakajte zápchy.

Na dlhšie vzdialenosti medzi jednotlivými mestami sa využívajú lôžkové autobusy, ktoré jazdia zvyčajne v noci.

Covid-19 a cestovanie do Vietnamu:

Doklady pri ceste do Vietnamu

Pri ceste do Vietnamu budete potrebovať viacero dokladov. Jedným z nich je cestovný pas. Podmienkou je platnosť ešte 6 mesiacov po návrate a jedna voľná dvojstrana.

Okrem toho nezabúdajte ani na víza. Poplatok za ich vybavenie je 60 eur. Určené sú na cestovanie na 15 dní. Ak cestujete na dlhšie, vyžaduje sa pozývací list od súkromnej osoby alebo cestovnej kancelárie.

Pri vstupe a výstupe z krajiny sa vyžaduje ešte vyplnenie deklaračného listu, ktorý je potrebné dobre si uschovať. Jeho strata by vám spôsobila komplikácie.


TIP

Pred odletom do Vietnamu si uzatvorte výhodné cestovné poisteniecestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí.

Kedy letieť do Vietnamu?

Do Vietnamu môžete cestovať celoročne. To, na aké ročné obdobie si naplánujete dovolenku, je čisto na vás. Teploty v krajine však ani v zimnom období neklesajú pod 20 ºC.

V lete si dávajte pozor, aby ste do krajiny neprišli v čase dažďov. Najväčšie množstvo zrážok sa objavuje  od júla do septembra.


Vedeli ste, že...

… Hanoj a Hočiminovo Mesto majú viac obyvateľov ako Slovensko?

Vietnam – zaujímavá dovolenka pre dobrodruhov

Vietnam je krajinou určenou pre milovníkov aktívnej dovolenky. Navštíviť tu môžete zaujímavé prírodné zákutia, pamiatky a atrakcie. K nim patrí napríklad Chrám literatúry, Jazero navráteného meča, War Remnants Museum či pláž Con Dao s korytnačkami a majákom.