Lietadlom do Kanady

Kanada – aktívna dovolenka v krajine s nezameniteľnou atmosférou, ktorá láka turistov najmä nádhernými prírodnými zákutiami.

Cestovní pojištění_HORY

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Kanada

  • Hlavné mesto:  Ottawa

  • Počet obyvateľov: približne 2,8 milióna

  • Rozloha:  9,9 miliónov km²

  • Mena: kanadský dolár

  • Časové pásmo: GMT -5

Toronto - Kanada

Ceny

Ceny v Kanade sú o niečo vyššie ako na Slovensku. Priplatíte si za bežné potraviny aj služby. Za chlieb zaplatíte približne 2,70 eur, za liter mlieka 1,60 eur a za kilogram syra 9,50 eur.


Bezpečnosť

Kanada je bezpečná krajina, čo potvrdzuje aj nízka úroveň kriminality. Pri cestovaní si však dávajte pozor, a to najmä vo veľkých mestách, kde sa môžu nachádzať vreckári.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Kanady?

Do Kanady sa letí zvyčajne z Viedne. Letenky však môžete nájsť aj z Bratislavy či Košíc. Väčšinu letov v súčasnosti vykonáva Austrian Lines alebo LOT Polish Airlines. 

Ceny za palubné lístky sú rôzne. Akciové typy nájdete už za 350 eur. Dĺžka letu je zvyčajne 8 až 9 hodín.

Cesta z letiska na hotel nie je príliš obtiažna. Na výber máte niekoľko možností. Najlacnejšia je verejná doprava, ktorá je najmä v mestách veľmi dobrá a netreba sa ničoho báť. Iným variantom je prenájom auta alebo taxislužby.

Covid-19 a cestovanie do Kanady:

Doklady pri ceste do Kanady

Medzi Slovenskom a Kanadou platí bezvízový vstup. V praxi to znamená, že do krajiny ako turista nepotrebujete žiadne víza. Stačí, aby ste mali platný cestovný pas. Turistické a študijné pobyty sú ale obmedzené. V Kanade môžete zostať maximálne 6 mesiacov.

Pri cestovaní si dávajte pozor na platnosť. Cestovný pas musí byť platný ešte  6 mesiacov po príchode domov a musíte v ňom mať aspoň jednu voľnú stranu. Ak váš cestovný pas toto nemá, budete si musieť vybaviť nový.

Pri vstupe do krajiny sa musíte preukázať aj cestovným poistením, spiatočnou letenkou a dostatočnou finančnou hotovosťou. Ak nemáte hotovosť, je potrebné ukázať výpis z kreditnej karty.


TIP

Pri vstupe do Kanady sa musíte preukázať aj cestovné poistenie. Nezabudnite si ho pred odletom vybaviť.

Kedy letieť do Kanady?

Počasie v Kanade sa odlišuje v závislosti od toho, kde sa nachádzate. Na severe krajiny môžu teploty klesať až na - 45 ºC. Stredná a južná časť krajiny má miernejšie podnebie.

Ak nemáte radi chlad a zimu, najlepšie spravíte, keď Kanadu navštívite počas leta.


Vedeli ste, že...

… Kanada má viac jazier ako všetky ostatné krajiny dohromady? Na jej území sa ich nachádza presne 31 752.

Kanada – aktívna dovolenka s množstvom zážitkov

Krajina vám poskytuje nespočetne veľa možností, čo robiť a ako stráviť voľný čas. Užívajte si krásne prírodné zákutia, národné parky, jazerá aj  niekoľko historických pamiatok a nazbierajte množstvo zážitkov.