Lietadlom na Sardíniu

Sardínia – obľúbená dovolenková destinácia charakteristická pieskovými plážami, čistou vodou a nádhernými prírodnými zákutiami.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Sardínia

  • Hlavné mesto:  Cagliari

  • Počet obyvateľov: približne 1,64 milióna

  • Rozloha:  24 090 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +1

Sardínia - Taliansko

Ceny

Väčšina potravín na Sardínii je drahšia približne o 30 %. To isté platí aj v rámci služieb. Pre lepšiu predstavu, za chlieb zaplatíte približne 1,60 eur, za liter mlieka 1,20 eur a za kilogram syra 12 eur.


Bezpečnosť

Sardínia je bezpečný ostrov vhodný pre jednotlivcov, skupiny priateľov aj rodiny s deťmi. Pri cestovaní sa preto netreba ničoho obávať. Pozornosť zvýšte len v centre, kde je viac ľudí.


Čo by ste mali vedieť pred letom na Sardíniu?

Letenky na Sardíniu nájdete v cene už od 40 eur. Väčšinu letov má na starosti letecká spoločnosť Wizz Air. Letí sa priamo, bez prestupov. Let trvá približne 1,5 – 2 hodiny. Najčastejšie sa cestuje z Viedne.

Doprava na Sardínii je zabezpečená niekoľkými spôsobmi. Najlacnejšie sú autobusy. Obľúbený je ale aj prenájom auta a taxislužby. Tieto dva varianty sú však drahšie ako verejná doprava.

Covid-19 a cestovanie na Sardíniu:

Doklady pri ceste na Sardíniu

Na vstup na ostrov Sardínia vám bude stačiť platný občiansky preukaz. Jedinou podmienkou je, že musí platiť počas celej doby cestovania. Deti, ktoré občiansky preukaz ešte nemajú, budú potrebovať cestovný pas.

  • Víza na Sardíniu nepotrebujete.


Rada odborníka

Pred odletom si uzatvorte cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí.

Kedy letieť na Sardíniu?

Dovolenková sezóna na Sardínii začína v polovici mája a končí v polovici októbra. V týchto mesiacoch sú na ostrove príjemné teploty v rozmedzí od 23 °C do 31 °C.

Na jeseň a v zime teploty klesajú na hodnoty od 16 °C do 14 °C.


Vedeli ste, že...

… pobrežie Sardínie má až 1 850 km?

Sardínia – pokojná aj aktívna dovolenka

Sardínia je skvelým miestom pre každého milovníka pokojnej aj aktívnej dovolenky. Nové sily môžete nabrať na plážach La Pelosa, Spiagga Rosa, Spiagga del Principe, Berchida a Cala Luna. Zaujímavé informácie o histórii a pamiatkach získate, keď navštívite miesta, ako Bastione Saint Remy, Gola di Gorroppu a Tiscali. Naplánujte si cestu na Sardíniu a užívajte si voľno tak, ako sa patrí.