Lietadlom do Francúzska

Francúzsko – klasika, ktorá sa nachádza na cestovateľskom zozname takmer každého turistu.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Francúzska republika

  • Hlavné mesto:  Paríž

  • Počet obyvateľov: približne 67,39 milióna

  • Rozloha:  543 940 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +1

Nice - Francúzsko

Ceny

Ceny vo Francúzsku sú približne o polovicu vyššie ako u nás. Za niektoré potraviny si však o veľa nepriplatíte. Chlieb stojí približne 1,30 eur, balená voda (1,5 l) 0,70 eur, liter mlieka 0,90 eur a kilogram syra 13 eur.


Bezpečnosť

Bezpečnostná situácia vo Francúzsku je veľmi podobná ako v iných európskych krajinách. Keďže sú však jednotlivé francúzske mestá obľúbenými destináciami, dávajte si pozor na vreckárov.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Francúzska?

Do Paríža sa dostanete z viacerých miest. Najčastejšie ide o Viedeň a Budapešť. Ceny akciových leteniek sa pohybujú v hodnote od 21 eur vyššie. Drahšie varianty začínajú na sumách 60 eur.

Pred cestou spravíte dobre, keď si naplánujete, ako sa dostanete z letiska na hotel, prípadne do centra mesta. Lacným a rýchlym spôsobom prepravy je metro a autobusy. Vyskúšať môžete aj taxi služby alebo prenájom vozidla. Tieto možnosti vás ale vyjdú drahšie.

Covid-19 a cestovanie do Francúzska:

Doklady pri ceste do Francúzska

Na cestu do Francúzska vám postačí platný občiansky preukaz. Cestovný pas potrebujú deti, ktoré občiansky preukaz ešte nemajú. Platnosť nie je nijako špeciálne obmedzená. Jedinou podmienkou je, aby vám doklad platil v čase cestovania.

Do Francúzska nepotrebujete žiadne víza. Úrady však vyžadujú doklad o zdravotnom poistení.


TIP

Pred odletom si prezrite ponuku cestovné poistenie a jedno uzatvorte. Budete vďaka nemu krytí v prípade nečakaných situácií.

Kedy letieť do Francúzska?

Do Francúzska môžete letieť celoročne. Na dlhé prechádzky po uličkách Paríža alebo prechádzanie medzi pamiatkami sú však najlepšími obdobiami jar a leto.

  • Jar a leto: Menej zrážok. Denné teploty dosahujú maximálne 25 ºC.

  • Jeseň a zima:  Viac zrážok a nepriaznivé počasie. Denné teploty sa pohybujú od 6 do 10 ºC.


Vedeli ste, že...

… vo Francúzsku sa nachádza najstarší funkčný kanál v Európe? Je ním Canal du Midi s dĺžkou 240 km.

Francúzsko – krajina, ktorá poskytne každému niečo

Francúzsko je krajinou, ktorú by ste mali aspoň raz za život navštíviť. Nadchne vás pamiatkami, ako Eiffelova veža, Louvre, Notre-Dame či Versailles. Okrem toho sa môžete tešiť aj na chutné jedlo a ešte lepšie nápoje.