Lietadlom do Moskvy

Moskva – majestátne ruské mesto s množstvom pamiatok, ktoré je nutné zažiť na vlastnej koži aspoň raz za život.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Moskva

  • Počet obyvateľov: približne 11,92 milióna

  • Rozloha:  2 511 km²

  • Mena: ruský rubeľ

  • Časové pásmo: GMT +3

Moskva - hlavné mesto Ruska

Ceny

V hlavnom meste Ruska sú ceny vyššie ako u nás. Neplatí to však pri všetkom. Za chlieb zaplatíte približne 0,45 eur, za liter mlieka 0,75 eur a za kilogram domáceho syra 6,50 eur.


Bezpečnosť

Bezpečnostná situácia v Moskve je dobrá a stabilná. Zvýšenú pozornosť by ste mali mať na miestach, kde sa pohybuje veľa ľudí.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Moskvy?

Do Moskvy sa môžete dostať pohodlne leteckou dopravou. Väčšinu letov prevádzkuje spoločnosť Wizz Air, ktorá lieta do Moskvy aj Petrohradu z Viedne a Budapešti. Cena leteniek je rôzna a začína na sume 100 eur.

V Moskve sa môžete prepravovať niekoľkými spôsobmi. Pre turistov sú najlepšie jednorazové papierové jazdenky určené na využívanie verejnej dopravy. Jedna stojí 55 rubľov, čiže približne 0,65 eur. Kúpiť si môžete aj lístky s jedno alebo trojdňovou platnosťou.

Miestni majú veľmi radi autobusy, metro, trolejbusy alebo okružné železnice. Ďalšou alternatívou je lanovka, taxislužba alebo prechádzanie mestom pešo.

Covid-19 a cestovanie do Moskvy:

Doklady pri ceste do Moskvy

Na cestu do Moskvy vám bude stačiť platný cestovný pas. Dbajte na to, aby mal dostatočnú platnosť. Musí platiť ešte 6 mesiacov po tom, ako sa z mesta vrátite a musí mať aspoň 2 voľné strany.

Okrem pasu potrebujete aj turistické víza, ktoré sa vydávajú s platnosťou na 90 dní.


TIP

Pred odletom si vybavte výhodné cestovné poistenie, ktoré vás bude kryť v prípade nečakaných udalostí. Sú to napríklad úraz alebo strata batožiny.

Kedy letieť do Moskvy?

Do Moskvy môžete vyraziť kedykoľvek počas roka. Všetko závisí od vašich plánov a od toho, čo chcete v meste robiť. V zime sa pripravte na mínusové teploty, ktoré môžu klesnúť na -6 ºC.

V lete sú teploty vyššie, no nečakajte nič tropické. Maximálne denné hodnoty sa zvyčajne zastavujú na čísle 23 ºC.

Vedeli ste, že...

… v Moskve nájdete najväčší zvon sveta? Jeho názov je Cár Kolokol a má viac ako 200 ton.

Moskva – mesto s dlhou tradíciou

Moskva je mestom, ktoré by ste mali vidieť aspoň raz za život. Nájdete v ňom množstvo pamiatok, ako napríklad Sobor Pokrovu, Moskovský kremeľ, Červené námestie či Puškinovo múzeum. Naplánujte si najbližší výlet do Ruska a objavte čaro jeho hlavného mesta.