Lietadlom do Toskánska

Toskánsko – romantická oblasť posiata množstvom atrakcií, pamiatok a prírodných zákutí.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Toskánsko

  • Hlavné mesto:  Florencia

  • Počet obyvateľov: približne 3,73 milióna

  • Rozloha:  22 985 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +1

Toskánsko - Taliansko

Ceny

Toskánsko je, podobne ako Taliansko, drahšou dovolenkovou destináciou. Znamená to, že niektoré potraviny alebo služby vás vyjdú aj o 30 % drahšie. Za chlieb zaplatíte približne 1,50 eur, za liter mlieka 1,20 eur a za kilogram miestneho syra 11,30 eur.


Bezpečnosť

Toskánsko je vo všeobecnosti bezpečným a pokojným regiónom. Pri cestovaní sa preto netreba báť. Dávajte si však pozor na svoje osobné veci, a to najmä na miestach so zvýšeným pohybom ľudí.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Toskánska?

V Toskánsku sa nachádzajú  dve medzinárodné letiská. Vďaka tomu si môžete kúpiť palubné lístky priamo do hlavného mesta Florencie, prípadne do Pisy. Ceny letov začínajú na cenách 80 eur vyššie. Let je spravidla priamy, bez prestupov. Trvá 2 hodiny.

Doprava a cestovanie v Toskánsku sú zabezpečené vlakmi. Predstavujú lacnú a veľmi pohodlnú možnosť, ako sa dostať z jedného mesta do druhého.

V jednotlivých mestách sa môžete pohybovať aj autobusmi, prípadne si požičajte auto.

Covid-19 a cestovanie do Toskánska:

Doklady pri ceste do Toskánska

Pre vstup do Toskánska platia rovnaké zásady a pravidlá ako pre vstup do Talianska. Stačiť vám bude  občiansky preukaz, ktorý musí platiť počas celej doby cestovania. Jeho platnosť nie je nijako obmedzená po návrate na Slovensko.

Deti, ktoré ešte občiansky preukaz nemajú, budú potrebovať cestovný pas. Víza do Toskánska nepotrebujete.


TIP

Ešte predtým, ako opustíte Slovensko, si nájdite výhodné cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí, ako úraz alebo strata batožiny.

Kedy letieť do Toskánska?

Do Toskánska môžete letieť počas celého roka. Ak si však chcete užiť tú pravú dovolenkovú atmosféru, vydajte sa na toto miesto cez leto. Dovolenková sezóna začína v máji a končí v prvej polovici októbra.

V tomto období sa môžete tešiť na pomerne vysoké teploty, a to od 23 °C do 30 °C.


Vedeli ste, že...

… hlavnému mestu Toskánska sa hovorí kolíska talianskej renesancie?

Toskánsko – romantická dovolenka plná pokoja

Toskánsko je skvelým miestom na oddych, nabratie novej energie a relax. Ak premýšľate, či ho navštíviť, odpoveď je určite áno. Prezrite si zaujímavé pamiatky a miesta, ktoré vám doslova vyrazia dych.