Lietadlom do Los Angeles

Los Angeles – mesto celebrít a filmového priemyslu si vás získa dlhými plážami, teplým počasím a množstvom slnka.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  City of Los Angeles

  • Počet obyvateľov: približne 3,9 milióna

  • Rozloha:  1 302 km²

  • Mena: americký dolár

  • Časové pásmo: GMT -8

Los Angeles

Ceny

Ceny v Los Angeles sú vyššie ako na Slovensku. Za liter mlieka zaplatíte približne 0,95 eur, za chlieb 3,20 eur a za kilogram miestneho syra 12 eur.


Bezpečnosť

Los Angeles je vo všeobecnosti veľmi bezpečné. Je nutné ale počítať s tým, že niektoré oblasti sú viac rizikové. Pri pobyte v meste sa im treba vyhýbať.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Los Angeles?

Do Los Angeles môžete cestovať viacerými leteckými spoločnosťami. Letenky za príjemné ceny poskytuje napríklad Austrian Airlines či Finnair. Suma, ktorú za palubný lístok zaplatíte, sa odlišuje od ročného obdobia. Akciové varianty nájdete v cenách už od 450 eur.

Do Los Angeles sa zvyčajne letí z Viedne, no Austrian Airlines poskytuje lety aj z Košíc.

Dĺžka letu závisí od toho, či letíte priamo, alebo s prestupom. Priame lety trvajú 11 – 12 hodín.

Preprava v Los Angeles je zabezpečená najmä taxislužbami, ktoré patria k najobľúbenejším. Nemusíte však zostať len pri nich. Iným variantom je lacnejšia autobusová doprava.

Covid-19 a cestovanie do Los Angeles:

Doklady pri ceste do Los Angeles

Na cestu do Los Angeles budete potrebovať niekoľko dokumentov. Prvým je cestovný pas, ktorý musí byť platný aspoň 6 mesiacov po návrate a musí obsahovať aspoň 2 prázdne strany. 

Následne je nutné vybaviť si víza, ktoré vie nahradiť elektronická autorizácia ESTA, ktorá vám umožňuje maximálnu dĺžku pobytu na 90 dní.


TIP

Ešte predtým, ako odletíte, si nezabudnite zaobstarať výhodné cestovné poistenie. Kryje vás v prípade nečakaných situácií, ako napríklad úraz alebo strata batožiny.

Kedy letieť do Los Angeles?

Ak plánujete mesto len spoznávať, môžete ho navštíviť celoročne. V zime teploty klesajú na minimálne 13 °C. Ide teda o veľmi príjemné počasie na prechádzanie jednotlivými mestskými štvrťami. 

Leto je vhodné  aj na kúpanie. Najvyššie denné teploty dosahujú 30 °C a objavujú sa v mesiacoch júl, august a september.


Vedeli ste, že...

… záliv Santa Monica ponúka viac ako 30 km nádherných pláží? Nechýbajú ani krásne výhľady na okolie.

Los Angeles – dovolenka snov

Los Angeles láka mnohých z viacerých dôvodov. Niektorí túžia mesto navštíviť kvôli krásnym plážam, iní chcú vidieť celebrity alebo filmový priemysel zblízka. 

Keď sa do mesta dostanete, nezabudnite navštíviť Los Angeles County, Museum of Art, Disneyland Park, Universal Studios či Griffith Observatory. Užite si dovolenku v meste anjelov aj vy.