Lietadlom do Slovinska

Slovinsko – netradičná dovolenková destinácia, ktorá príjemne poteší a poskytne skvelý relax.

cestovní pojištění

Najdôležitejšie informácie

  • Oficiálny názov:  Slovinská republika

  • Hlavné mesto:  Ľubľana

  • Počet obyvateľov: približne 2,1 milióna

  • Rozloha:  20 271 km²

  • Mena: euro

  • Časové pásmo: GMT +1

Slovinsko - Lublaň

Ceny

Ceny v Slovinsku nie sú vysoké. V porovnaní so Slovenskom si nebudete príliš priplácať. Za potraviny, ako napríklad chlieb zaplatíte 1,10 eur, za liter mlieka 0,90 eur a za kilogram syra 8 eur.


Bezpečnosť

Bezpečnostná situácia v Slovinsku je veľmi dobrá. Kriminalita je nízka. Ak premýšľate, že by ste sem vycestovali, nemusíte sa ničoho báť.


Čo by ste mali vedieť pred letom do Slovinska?

Letenky do Slovinska nie sú drahé. Cena akciových variantov začína na sume150 eur. Väčšinu letov poskytujú spoločnosti, ako Wizz Air alebo Ryanair. Zvyčajne sa letí z Viedne, a to buď s jedným prestupom, alebo úplne bez neho.

Cestovanie po Slovinsku je už následne pomerne široké. Najlepšie je prenajať si auto alebo cestovať taxíkmi. Autobusová doprava je komplikovaná a málo prehľadná. Nie je ani frekventovaná, takže by ste čakaním strávili niekoľko hodín. Mestská doprava vo väčších mestách je drahá a nie vždy sa oplatí.

Covid-19 a cestovanie do Slovinska:

Doklady pri ceste do Slovinska

Slovenskí občania môžu do Slovinska cestovať s platným občianskym preukazom. Jeho platnosť nie je po návrate nijako obmedzená. Cestovný pas budú potrebovať deti, ktoré ešte nedosiahli vek 15 rokov a nemajú občiansky preukaz.

  • Víza do Slovinska nepotrebujete.


TIP

Ešte predtým, ako odletíte, si nezabudnite vybaviť  cestovné poistenie. Bude vás kryť v prípade nečakaných udalostí.

Kedy letieť do Slovinska?

Počasie v Slovinsku je veľmi podobné ako u nás. Znamená to, že krajinu môžete navštíviť kedykoľvek počas roka. Dovolenková sezóna tu však začína v polovici mája a končí v polovici októbra. V tomto období sa stretnete s teplotami od 21 °C do 27 °C.


Vedeli ste, že...

… Slovinsko sa označuje aj za krajinu jaskýň? Spolu ich má viac ako 10-tisíc.

Slovinsko – netradičná dovolenka pre každého

Slovinsko nemusí byť prvou voľbou pri výbere dovolenky. Keď sa však pre ňu rozhodnete, veľmi príjemne vás prekvapí.

Okrem tisícok jaskýň vás dostane aj svojimi lesmi a nádhernými jazerami. Prejdite niektoré časti tejto krajiny a užite si dovolenku tak, ako sa patrí.