Cestovné poistenie do USA

  • Uzavretie už v priebehu 2 minút

  •  Úspora až 50 %

  •  Okamžitá platnosť poistky

cestovní pojištění

Spojené štáty americké sú krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane nádherná príroda často aj bez civilizácie a na husto osídlené moderné mestá s mrakodrapmi. Vďaka veľmi dobre rozvinutej dopravnej infraštruktúre zvládne cestovanie po USA naozaj každý. A čo by ste si vybrali vy? 

Dôležité informácie pred cestou do USA

Pre Slovákov cestujúcich do USA sa využíva bezvízový program umožňujúci cestovať do USA bez víz za účelom turistiky alebo služobnej cesty na dobu, ktorá nepresahuje 90 dní. Na biometrický cestovný pas tak bez víz môžete do USA cestovať za účelom turistiky, návštevy fyzickej osoby, obchodnej návštevy právnickej osoby resp. podnikateľa. Pozor však, bezvízový program sa netýka cestovania za účelom práce. O víza musíte požiadať tiež v ďalších prípadoch, napr. štúdium, výmenný pobyt, letná brigáda a podobne. Cestovný doklad musí byť platný počas celého plánovaného pobytu v USA vrátane dňa odchodu.

Bez cestovného poistenia ani na krok

Do USA určite necestujte ani bez uzavretia  cestovného poistenia, ktoré pokrýva liečebné a úrazové náklady. V USA je totiž zdravotná starostlivosť veľmi kvalitná, ale zároveň aj veľmi drahá, v porovnaní so slovenskými pomermi až niekoľkonásobne. V prípade, že by ste sa mali podrobiť nejakému lekárskemu ošetreniu, ešte pred jeho realizáciou sa musíte preukázať platnou poistnou zmluvou platnou pre daný lekársky úkon. Ak príslušné poistenie nemáte, musíte zložiť adekvátnu zálohu, a to kreditnou kartou alebo bankovým šekom. To platí aj pre stomatologické ošetrenie.   

Predíďte teda možným komplikáciám, a ešte pred cestou si uzavrite kvalitné cestovné poistenie. Môžete ho uzavrieť jednoducho online. Ešte predtým si porovnajte ponuky jednotlivých poisťovní a vyberte si takú, ktorá vám bude najviac vyhovovať. 

Spojené štáty americké - 50 krajín a každá iná

To, prečo sú USA také rozmanité, v podstate vyplýva z jej mimoriadne veľkorysej rozlohy, na ktorej sa rozkladá 50 štátov. Ako turista tam teda nájdete naozaj všetko - veľkomestá, rozsiahle územia bez civilizácie, vysoké hory i púšte. Kam sa teda vybrať? Keďže väčšina štátov je väčšia ako Slovensko, už len návšteva jedného z nich stačí na celú jednu dovolenku. 

Socha Slobody v New York

Takže, čo vám môžeme odporúčať?

Nadhľadovo aspoň miesta, ako sú New York, Washington, San Francisco, Niagarské vodopády, ostrovy Honolulu, ale aj ikonická Route 66. Pre milovníkov prírody ponúkajú Spojené štáty 58 chránených oblastí definovaných ako národné parky plné nádhernej prírody. Medzi najznámejšie patria napríklad Yellowstonský a Yosemitský národný park, Grand Canyon, Death Valley, Rocky Mountain či Great Smoky Mountains.  

Cestovanie

Nech sa však už ocitnete v ktoromkoľvek kúte USA, určite v ňom nájdete veľa zaujímavého. Tak teda, šťastnú cestu.