Grécko, krajina plná jedinečných chutí, krásnej prírodnej scenérie a bohatej starodávnej histórie. Či ste už aktívny turista, ktorý radšej chodí po pamiatkach alebo leňoší pri mori, určite sa nudiť nebudete a odnesiete si domov kopu zážitkov. 

Dôležité informácie pred cestou do Grécka

Grécko je členským štátom Európskej únie. Ako občania Slovenskej republiky môžeme teda na jeho územie vstupovať s platným  cestovným pasom alebo občianskym preukazom. Svoj vlastný cestovný doklad potrebuje každá osoba, aj maloleté dieťa. Minimálna doba platnosti dokladu nie je stanovená. 

Bez cestovného poistenia ani na krok

Dôležitou “výbavou” každého turistu by malo byť aj cestovného poisteniaUzavrite si ho ešte pred odchodom na dovolenku. Hoci nevyhnutná lekárska starostlivosť vám bude poskytnutá na základe Európskeho preukazu zdravotného poistenia, v súkromných zdravotných zariadeniach si ho uplatniť nemôžete.  Komerčné cestovné poistenie vám pokryje prípadný úraz, hospitalizáciu či stratu batožiny.

Cestovné poistenie si môžete navyše vybaviť aj online bez nutnosti návštevy pobočky. Produkty jednotlivých poisťovní si najskôr porovnajte a vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje cenou i ponukou. 

Grécko - krajina histórie a čarovných ostrovov

Ak patríte k milovníkom dejepisu, určite nevynecháte hlavné mesto Atény a jednu z najznámejších pamiatok - Akropolu. Pompézny chrám z mramoru Partenón je zapísaný aj v zozname svetového dedičstva UNESCO. Čakajú vás tiež legendárne mestá Mykény a Meteora - mníšske chrámy postavené na vrcholoch skál, ktoré patria medzi najkrajšie miesta Grécka. Históriou dýcha tiež maličký ostrov Dilos, na ktorom nájdete pamiatky z celej antickej histórie.   

Santorini v Grécku

Grécka Olymp

Pre milovníkov hôr je tu najvyšší vrch Grécka Olymp či najdlhší horský kaňon v Európe Samaria  na Ostrove Kréta. Grécko má tiež veľa krásnych ostrovov, ktoré sú rozdelené do siedmich súostroví. Každý z nich je výnimočný a v niečom iný. Ich piesočnaté pláže sú ideálne na letné rodinné dovolenky. Medzi najznámejšie ostrovy patrí Santorini, ktorý je považovaný za najromantickejšie miesto na svete. Rakúska cisárovná Sissi mala svoj palác na ostrove Korfu. Medzi obľúbené turistické destinácie patria aj ostrovy Rhodos a Lesbos. Najväčším ostrovom je Kréta, ktorá láka svojou históriou a plážami. 

Grécka kuchyňa je zdravá, a chutná zároveň. Pochutiť si môžete na rybách, morských plodoch, ovocí. Najznámejší je olivový olej, ktorý je súčasťou skoro každej domácnosti. A ešte lepšie bude chutiť, keď si ho priamo z Grécka donesiete domov.

Cestovanie

Skrátka, či už ste milovníkom histórie, hôr, dobrého jedla či oddychu pri mori, v Grécku si každý príde na svoje.