Ak ste si za svoje vysnívané miesto vybrali práve Rusko, určite neoľutujete. V Rusku si totiž nájde každý svoje - rozmanité mestá, významné pamiatky ruskej architektúry i nádhernú prírodu. Vyberte si z množstva zaujímavých tipov na výlet aj vy.  

Dôležité informácie pred cestou do Ruska

Ako občania Slovenskej republiky potrebujeme na vstup do Ruskej federácie vízum. O to sa dá požiadať na Veľvyslanectve Ruskej federácie v SR alebo v Ruskom vízovom centre v Bratislave. Na vstup do krajiny potrebujeme, samozrejme, aj cestovný pas, ktorého platnosť musí byť aspoň 6 mesiacov po ukončení platnosti víza. Po príchode do Ruska podlieha pobyt navyše aj oznamovacej povinnosti o mieste pobytu cudzinca

Bez cestovného poistenia ani na krok

Pri cestách do Ruska odporúča Ministerstvo zahraničných vecí SR  uzavrieť cestovné poistenie. Ošetrenie cudzincov v ruských zdravotníckych zariadeniach (s výnimkou život zachraňujúcich úkonov) bez komerčného zdravotného poistenia poskytovaného ruskou poisťovňou je totiž platenou službou. 

Cestovné poistenie vám pomôže riešiť potenciálne problémy, nepríjemnosti a nepredvídateľné okolnosti, ktoré by mohli počas cesty vzniknúť. A nejde pritom “len” o zdravotnú starostlivosť, ale aj stratu batožiny a dokladov, či dokonca meškanie alebo úplné zrušenie letu.

Cestovné poistenie si môžete uzavrieť jednoducho aj online. Do jednoduchého formulára zadáte len niekoľko údajov, na základe ktorých vám ponuky jednotlivých poisťovní porovnáme a vy si vyberiete tú najvýhodnejšiu. A to všetko rýchlo z pohodlia svojej obývačky. 

Rusko - tipy na výlety

Vybrať najlepšie tipy na výlety v Rusku nie je vôbec jednoduché. Ruská federácia je totiž značne rozhľahlá a cestovateľom má čo ponúknuť. Len v samotnej Moskve môžete zmysluplne stráviť aj niekoľko týždňov. Hrad Kremeľ, Červené námestie, Chrám Vasilija Blaženého, múzeum Ermitáž - to je len niekoľko miest, ktoré by ste po potulkách Moskvou určite nemali vynechať. 

Moskva

Bohatstvo pamiatok

Celkovo je Rusko veľmi bohaté na pamiatky, predovšetkým cirkevné stavby a paláce, kde sídlili najväčší ruskí vladári. Za návštevu iste stojí aj druhé najväčšie mesto Petrohrad so svojím zimným palácom, starobylé mesto Novgorod či osobitý Vladivostok na Ďalekom východe.  

Milovníci prírody si môžu užiť krásy pohorí Kaukaz  a  Altaj, divokú Sibír či najhlbšie jazero sveta Bajkalské jazero. Dobrodruhovia určite nevynechajú ani Wrangelov ostrov v Severnom ľadovom oceáne, ale ani jazdu po najdlhšej železničnej trati na svete - Transsibírskej magistrále

Cestovanie

Toto je len zlomok turisticky zaujímavých cieľov, ktoré čakajú v Rusku. Objavili ste ich už aj vy?