Azúrové pobrežie, zasnežené horské pásma, kultúrne a architektonické pamiatky, svetoznáme vinice či levanduľové polia. Krajina galského kohúta je z pohľadu turizmu krajinou mnohých tvárí. Majestátne Francúzsko obmývané štyrmi morami ponúka rekreačné vyžitie nielen na pláži, ale aj vysoko v zasnežených Alpách alebo v romantických uličkách mesta známeho ako raj milovníkov života, v Paríži.

Dôležité informácie pred cestou do Francúzska

Francúzsko je krajina Európskej únie. Cestovať sem môžete bez pasu, len s občianskym preukazom. Žiadne ďalšie povolenia nepotrebujete.

Bez cestovného poistenia ani na krok

Bez poistenia však do najväčšej krajiny EÚ určite necestujte. Balíček služieb cestovného poistenia, ktorý už za euro na deň ponúka takmer každá poisťovňa, vám zaistí vylúčenie rizika finančných problémov v prípade neočakávaných udalostí. Ak vo Francúzsku náhle ochoriete alebo budete mať úraz, poisťovňa vám uhradí nevyhnutné liečebné náklady. Ďalšími voliteľnými súčasťami krátkodobého poistenia môže byť v závislosti od konkrétnej poisťovne úrazové poistenie, poistenie batožiny alebo poistenie zodpovednosti za škodu.

Výhodou dnešného internetového sveta je, že ponuky jednotlivých poisťovní si môžete  porovnať online a cestovné poistenie do Francúzska uzavriete jednoducho cez internet

Užite si cestu do vysnívaného Francúzska bez starostí o svoju peňaženku a s istotou, že si v prípade nečakanej udalosti budete môcť dovoliť navštíviť lekára.

Miesta, ktoré sa vo Francúzsku oplatí vidieť

Milovníci relaxu v prímorských destináciách cestujú na Francúzsku riviéru. Pobrežie je tu plné nádherných pláží, romantických zákutí a luxusných letovísk. Mestá ako Nice, Monte Carlo či Monako sú synonymom najväčších krás slnkom zaliatej krajiny. Kontrastne k nim pôsobia turistami, dobrodruhmi a športovcami vyhľadávané vysoké štíty  Francúzskeho stredohoria, Álp a Pyrenejí.

Výhľad na Paríž

Hlavné mesto Paríž

Milovníci kultúry, histórie a spoločenského diania zas cestujú do srdca krajiny a jednej z najzaujímavejších európskych metropol, do Paríža. Okrem slávnej Eiffelovej veže a Víťazného oblúka sem návštevníkov láka aj palácový komplex Louvre či umelecká štvrť Montmartre. Kultúrno-historickým lákadlom krajiny sú aj miesta ako Remeš, Orleans, Chartres či ostrov Mont-Saint-Michel, Avignon. Ak vás viac vábi malebný francúzsky vidiekzavítajte  do Provensálska. Región na juhu Francúzska je známy najmä rozľahlými lánmi levandule.

Cestovanie

Tak ako, už viete, kde budete dovolenkovať cez sezónu?