Teplo, exotika a relatívna lacná dovolenka - to sú hlavné benefity, ktoré lákajú nás Slovákov do Turecka. Turecko však nie sú len pláže, ale aj bohatá história a neuveriteľné množstvo prírodných krás. Spoznajte ich s nami aj vy. 

Dôležité informácie pred cestou do Turecka

Pre Slovákov platí  za účelom turistiky do Turecka  bezvízový styk. Znamená to, že pri cestách nepresahujúcich 90 dní v rámci 180 dní môžeme cestovať bez víz. Víza sú však potrebné pri cestách za iným účelom - napríklad kvôli zamestnaniu, štúdiu, výskumu či vzdelávania. Vízum sa dá pritom vybaviť elektronicky na Veľvyslanectve Tureckej republiky v Bratislave. Pri vycestovaní potrebujeme, samozrejme, aj cestovný pas, ktorý musí byť platný ešte minimálne 150 dní od vstupu na územie Turecka. Vlastný cestovný doklad musia mať aj deti.

Bez cestovného poistenia ani na krok

Ak budete počas svojho pobytu v Turecku potrebovať lekárske ošetrenie, myslite na to, že klasické štátne zariadenia nie sú veľmi kvalitné, preto by ste ich mali navštíviť len v prípade, že nemáte inú možnosť. Vyberte si radšej zdravotnícke zariadenia pri univerzitách alebo súkromné zariadenia, ktoré poskytujú vynikajúce služby, a zároveň sú aj dobre vybavené. Zdravotná starostlivosť v týchto zariadeniach je však veľmi drahá, preto do Turecka určite necestujte bez kvalitného  cestovného poistenia


Cestovné poistenie uzatvoríte veľmi rýchlo a jednoducho v niekoľkých krokoch online. Vyplňte základné údaje o ceste a poisťovaných osobách a náš online porovnávač vám vyhľadá najvýhodnejšiu ponuku práve pre vás


Po výbere vhodného produktu cestovného poistenia stačí už len zaplatiť a môžete spokojne vyraziť na cestu. Turecko vám totiž má čo ponúknuť. 

Turecko - krajina na dvoch kontinentoch

Turecká republika sa rozprestiera na dvoch kontinentoch - menšia časť je v Európe a tá väčšia v Ázii. Je obľúbenou destináciou pre mnohých dovolenkárov a cestovateľov, či už je to pre jeho pláže alebo históriu. Väčšina slovenských dovolenkárov mieri na Tureckú riviéru, do letovísk ako Antalya, Alanya, Kemer, Belek, Side  či Incekum.  Vyhľadávaná je aj Egejská riviéra a jej letoviská Altinkum, Bodrum, Çeşme  alebo  Kusadasi

Istanbul

Hlavné mesto Istanbul 

Je bohaté a moderné mesto, najväčšie v celom Turecku. Čaká vás tu historické staré mesto s pamiatkami, ako sú chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi a iné. Užijete atmosféru Veľkého či  Egyptského bazára, kde si môžete nakúpiť čaje, koreniny či kožené výrobky za oveľa nižšie ceny ako u nás. 


 

Ak sa chcete pokochať krásnou prírodou, určite sa oplatí vidieť hory v ázijskej časti. Z fakultatívnych výletov sú obľúbené najmä vápencové jazierka v Pamukkale či skalné mestá v Kapadokie. Zaujímavé sú aj atrakcie ako turecké kúpele hammam, ohňová šou, potápanie, plavba loďou, jeep safari a podobne. Nájdete ich v každom regióne. 

Cestovanie

Tak ako, už viete, kde budete dovolenkovať cez letnú sezónu?