Thajsko, oficiálne Thajské kráľovstvo, je veľmi obľúbenou exotickou dovolenkovou destináciou aj pre mnohých Slovákov. Oddych na niektorej z nádherných pláží však nie je to jediné, čo môžete v tejto exotickej krajine zažiť. 

Dôležité informácie pred cestou do Thajska

Ako občania Slovenskej republiky sme pri vstupe na územie Thajského kráľovstva za účelom turistiky oslobodení od vízovej povinnosti na dobu najviac 30 dní. Bez víz pritom môžeme do Thajska vstúpiť cez pozemný hraničný priechod len dvakrát do roka. Pre iné účely a na dlhšiu dobu je však potrebné požiadať o vízum, a to napríklad na Honorárnom konzuláte v Bratislave, na Veľvyslanectve Thajského kráľovstva vo Viedni alebo na veľvyslanectvách a generálnych konzulátoch Thajského kráľovstva. 

Bez cestovného poistenia ani na krok

Okrem toho budete pri vstupe do Thajska potrebovať  cestovný pas, ktorý je platný aspoň 6 mesiacov od predpokladaného dátumu odchodu z krajiny. Vstup do kráľovstva môže byť podmienený aj preukázaním dostatočného finančného zabezpečenia pobytu, dokladom o zabezpečení ubytovania a spiatočnej letenky z krajiny

Pred odchodom do Thajska nezabudnite ani na uzavretie kvalitného  cestovného poistenia. Bezplatné lekárske služby totiž v Thajsku nedostanete. Kvalita zdravotníckych služieb je však na veľmi vysokej úrovni. Porovnajte si preto ponuky jednotlivých poisťovní, ktoré ponúkajú cestovné poistenie do Thajska a uzavrite najvýhodnejšie cestovné poistenie online. 

Thajsko - krajina pláží a budhizmu

Thajsko je krajina ako stvorená na dovolenku pri mori. Poznajú tu len tri ročné obdobia, ale všetky sú teplé - v “chladnom” období od novembra do februára dosahujú teploty príjemných 26 °C. Práve to je najvhodnejší čas stráviť dovolenku na bielych piesočnatých plážach v oblastiach Krabi, Phuket, Pattaya či Koh Samui. Tie sa nachádzajú v ponukách všetkých svetových cestovných kancelárií. 

Bangkok

Hlavné mesto Bangkok

Thajsko však turistom ponúka oveľa viac. Za návštevu stojí nepochybne hlavné mesto Bangkok, ktoré domáci nazývajú mestom anjelov. Nájdete v ňom moderné mrakodrapy, plávajúce trhy, ale aj množstvo budhistických chrámov. Práve tých je v krajine viac ako 27 000. Okrem toho vás čaká aj nádherná príroda plná zelených údolí, národných parkov a plno historických pamiatok. 

Dobrodružnejšie povahy určite nevynechajú potápanie pri súostroví Phi Phi, jazdu na slonoch na ostrovoch Pattaya a Phuket, splav rieky na bambusových pltiach či možnosť vyraziť do dažďového pralesa pri Klong Thom

Cestovanie

To všetko je len niekoľko zážitkov, ktoré Thajsko turistom ponúka. Objavte jeho krásy aj vy!